کره شمالی هدف آزمایش های دفاعی اخیر را اظهار داشت

به گزارش اکسپرس بلاگ، یک مقام ارشد نظامی کره شمالی هدف از آزمایش های فناوری دفاعی اخیر را اعلام کرده است.

کره شمالی هدف آزمایش های دفاعی اخیر را اظهار داشت

به گزارش گروه بین الملل اکسپرس بلاگ، پاک جونگ چون رئیس ستاد ارتش کره شمالی گفت هدف از آزمایش های فناوری دفاعی اخیر بی اثر کردن تهدید های هسته ای آمریکا بوده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز شنبه گزارش داد این مقام ارشد ارتش کره شمالی به نیروهای متخاصم از جمله ایالات متحده هشدار داده اگر خواهان دیدن انتها سالی صلح آمیز هستند از تحریک پیونگ یانگ دست بردارند.

این اظهار نظر پس از آن منتشر شد کره شمالی روز شنبه گفت که آزمایشی بسیار مهم در مرکز پرتاب ماهواره این کشور انجام داده است. این آزمایش روز جمعه در راستای تقویت بازدارندگی راهبردی و هسته ای این کشور اجرا شده بود.

کره شمالی روز یکشنبه گذشته نیز اعلام کرده بود که یک آزمایش بسیار مهم در سایت سوهائه، مرکز پرتاب ماهواره در شمال غرب این کشور انجام داده است.

پیونگ یانگ در حالی طی یک هفته دو آزمایش در مرکز سوهائه انجام داده است کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیش از این هشدار داده بود که واشنگتن تا انتها سال جاری میلادی برای انعطاف در برابر کشورش و از سرگیری مذاکرات دوجانبه فرصت دارد.

رهبر کره شمالی تهدید کرده است که در صورت عدم انعطاف آمریکا برای از سرگیری مذاکرات بین دو کشور جهت جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 118

به "کره شمالی هدف آزمایش های دفاعی اخیر را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی هدف آزمایش های دفاعی اخیر را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید