کشتی گزینشی المپیک، ساروی المپیکی شد، کار سهمیه ششم به بلغارستان کشید

به گزارش اکسپرس بلاگ، رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا امروز (آدینه) در شهر آلماتی قزاقستان برگزار گردید.

کشتی گزینشی المپیک، ساروی المپیکی شد، کار سهمیه ششم به بلغارستان کشید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در وزن 97 کیلوگرم مسابقات گزینشی المپیک در قزاقستان، محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر دنیاگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با با نتیجه 10 بر 2 یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به ملاقات فینال راه یافت.

پیش از این محمدرضا گرایی هم در این مسابقات توانسته بود کسب سهمیه کند.

در وزن 87 کیلوگرم مسابقات کشتی گزینشی المپیک در قزاقستان، حسین نوری با شکست مقابل نماینده چین از صعود به فینال و کسب سهمیه بازماند.

ایران برای کسب سهمیه المپیک در وزن 87 کیلوگرم در آخرین فرصت رقابت های دنیای گزینشی المپیک در بلغارستان را پیش رو دارد.

تیم کشتی فرنگی ایران با دو سهمیه ای که امروز گرفت، تعداد سهمیه های خود در المپیک توکیو را به عدد پنج رساند و باید برای کسب سهمیه ششم به بلغارستان برود.

به گزارش خبرنگاران، در انتها رقابت های مقدماتی این مسابقات محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان 67 و 97 کیلوگرم با حضور در ملاقات فینال سهمیه المپیک توکیو را بدست آوردند. سه سهمیه دیگر کشتی فرنگی توسط علیرضا نجاتی در 60 کیلو، محمدعلی گرایی در 77 کیلو و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم در مسابقات دنیای 2019 نورسلطان به دست آمده بود.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول و کمتر از یک دقیقه با نتیجه 8 بر صفر شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل احمد داحشان از اردن با نتیجه 8 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله آشو دارنده مدال برنز آسیا از هند را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و ضمن راهیابی به ملاقات فینال، سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کرد. حریف گرایی در ملاقات فینال هان سو ریو قهرمان دنیا از کره جنوبی است.

در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در کشتی نخست با نتیجه 9 بر صفر شاگلدی آنایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فی پنگ دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین با نتیجه 4 بر 4 مغلوب و سهمیه المپیک را از دست داد. نوری با این شکست به ملاقات رده بندی رفت. حریف وی در این ملاقات جین هیوک کیم از کره جنوبی است. دیگر فینالیست این وزن نورسلطان تورسینوف از قزاقستان است.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر دنیاگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با با نتیجه 10 بر 2 یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به ملاقات فینال راه یافت. ساروی در ملاقات فینال به مصاف اوزور ژوژوپبیکوف از قرقیزستان می رود.

رقابت های فینال و رده بندی عصر امروز برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 13163

به "کشتی گزینشی المپیک، ساروی المپیکی شد، کار سهمیه ششم به بلغارستان کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گزینشی المپیک، ساروی المپیکی شد، کار سهمیه ششم به بلغارستان کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید