3600 نیروی گارد ملی در 16 ایالت آمریکا فعال شدند

به گزارش اکسپرس بلاگ، فرمانداران 16 ایالت آمریکا بیش از 3 هزار و 600 نیروی گارد ملی را در اقدامی احتیاطی برای مواجهه با ناآرامی های احتمالی بعد از انتخابات فعال کردند.

3600 نیروی گارد ملی در 16 ایالت آمریکا فعال شدند

به گزارش خبرنگاران از فارس، فرمانداران 16 ایالت آمریکا، 3 هزار و 671 نیروی گارد ملی را فعال نموده اند که به نوشته روزنامه واشنگتن پست، نشان دهنده نگرانی آن ها از احتمال بروز ناآرامی بعد از انتخابات این کشور است.

ماموریت این نیروها در چند حوزه تعریف شده که شامل یاری به دفاع سایبری، یاری در پایگاه های رای گیری و آماده باش در صورت بروز ناآرامی پس از انتخابات است.

هزار نیرو در ایالت ماساچوست، 300 نیرو در آریزونا، 300 نیرو در آلاباما و تعداد نامشخصی در فلوریدا، اورگن و ایلینوی فعال شده اند.

نیروهای فعال شده در ماساچوست و اورگن برای مواجهه با ناآرامی احتمالی در آماده باش به سر خواهند برد و نیروهای آریزونا در آماده باش برای اعزام به هر نقطه در غرب آمریکا در صورت اعلام احتیاج از سوی فرمانداران خواهند بود.

در بعضی ایالت هایی که نیروهای گارد ملی در آن ها فعال نشده اند، هنوز درباره تعداد نیروهایی که باید فعال شوند، تصمیم گیری نشده و در بعضی ایالت ها به یگان های مشخصی هشدار آمادگی در صورت بروز ناآرامی داده شده است.

همه نیروهای فعال شده در حال حاضر تحت کنترل فرمانداران ایالت های خود هستند. مقامات ارشد گارد ملی ایالت های نبراسکا، تنسی، واشنگتن و ویسکانسین در یک کنفرانس مطبوعاتی احتمال تحت کنترل دولت مرکزی و رئیس جمهور آمریکا قرار دریافت این نیروها را بعید دانستند.

در روزهای اخیر نگرانی درخصوص احتمال بروز درگیری و خشونت در روز انتخابات آمریکا و روزهای بعد از آن به شدت در حال افزایش است.

گروهی برجسته از کارشناسان که خشونت در سراسر دنیا را رصد می نماید، هشداری بی سابقه را در آستانه انتخابات امروز سه شنبه سوم نوامبر در آمریکا منتشر کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، در گزارشی 30 صفحه ای، ردیاب های تهدید در گروه بحران بین المللی سازمانی که مکرراً بی ثباتی در کشورهای بحران زده و مناطق جنگی را گزارش می نماید هشدار داد آمریکای به شدت چند قطبی با خطر ناشناخته در روزهای آینده روبروست.

این گروه نوشت: در حالی که آمریکایی ها به درجه خاصی از خصومت در این کارزارهای (انتخاباتی) چهار سال یکبار عادت نموده اند، اما در حافظه زنده خود هرگز با این چشم انداز واقعی که ممکن است فردِ در قدرت نتیجه را نپذیرد یا نتیجه به خشونت مسلحانه بکشد، روبرو نبوده اند.

آن ها در ادامه گزارش خود که هفته گذشته منتشر شد، چندین عامل را که ممکن است باعث ایجاد خشونت در روز انتخابات یا قبل و بعد از آن گردد، ذکر می نمایند. این عوال عبارتند از گسترش اطلاعات نادرست در فضای مجازی و نفرت پراکنی، جنجال های اخیر پیرامون عدالت نژادی در آمریکا، خیزش گروه های مسلح و احتمال رقابت انتخاباتی نزدیک یا مناقشه انگیز.

این گروه دونالد ترامپ را مقصر خشونت احتمالی دانسته و افزوده سخنان سمی وی و تمایل او به کشاندن مسائل به دادگاه برای پیش بردن منافع شخصی خود در تاریخ مدرن آمریکا سابقه نداشته است.

آن ها درخواست رئیس جمهور آمریکا از طرفدارانش برای تشکیل ارتش ناظران را از عوامل تشدید خشونت خوانده و نوشته استفاده ترامپ از زبان نظامی این سیگنال را به کسانی که آموزشی برای نظارت در انتخابات ندیده اند می فرستد که با هیبتی ترسناک مانع رای دادن دموکرات ها شوند.

اتحادیه های مختلف آمریکا هم در نظر دارند اگر رئیس جمهور این کشور در صورت شکست در انتخابات روز سه شنبه به طور مسالمت آمیز از قدرت کناره گیری نکند، دست به اعتصاب بزنند.

طبق گزارش ها، با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خرید مایحتاج زندگی و اسلحه از ترس آشوب های انتخاباتی نیز به شدت افزایش یافته است.

خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه گزارش داد، به دنبال نگرانی ها از احتمال وقوع اعتراضات و خشونت های عمومی بعد از انتخابات آمریکا، بسیاری از صاحبان فروشگاهها و ادارات در آمریکا در حال مستحکم تر کردن حفاظهای ساختمانهای تجاری و اداری هستند تا با این روش بتوانند از خسارات احتمالی جلوگیری نمایند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9158

به "3600 نیروی گارد ملی در 16 ایالت آمریکا فعال شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3600 نیروی گارد ملی در 16 ایالت آمریکا فعال شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید