آزمایش واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد

به گزارش اکسپرس بلاگ، شروع تست واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد

به نقل از پرس اسوسیشن، واکسن ویروس کرونا (کووید-19) که در دانشگاه آکسفورد (Oxford University) ساخته شده است، برای نخستین بار به 2 نفر تزریق شد. محققان دانشگاه آکسفورد دز مشخصی از واکسن یاد شده را به داوطلبان تزریق کردند و قصد دارند طی روز های آینده این آزمایش را روی صدها نفر دیگر انجام دهند تا در نهایت بی خطر بودن و کارایی واکسن کرونا برای استفاده جهانی مشخص گردد. آن ها برای ساخت این واکسن ژن های پروتئینی که در سطح کرونا ویروس وجود داشت را به یک ویروس بی خطر تزریق کردند.

آزمایش واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد

نیمی از این افراد واکسن را دریافت خواهند کرد و نیمی دیگر واکسن کنترل دریافت خواهند کرد که از بروز سپتیسمی و مننژیت محافظت می کند. قرار است در این مطالعه 510 فرد سالم از سراسر انگلستان، بین سن های 18 تا 55 سال آزمایش شوند

محققان دانشگاه آکسفورد این واکسن را از نسخه ضعیف شده یک ویروس سرماخوردگی معمولی به نام آدنوویروس ساخته اند که از بدن یک شامپانزه دریافت شده است. این محققان از نظر ژنتیکی، آدنویروس را تغییر داده اند. به این ترتیب نمی تواند در بدن انسان ها رشد و تکثیر پیدا کند. همچنین این واکسن با ژن هایی ترکیب شده که برای یک پروتئین کدگذاری شده اند. کروناویروس از این پروتئین ها استفاده می کند تا سلول های بدن انسان را آلوده کند.

سارا گیلبرت استاد دانشگاه آکسفورد و رهبر این پروژه می گوید: شخصاً خوش بین هستم که این واکسن کارآمد است. اما به طور رسمی ما در مرحله بررسی کارآمدی واکسن هستیم. قبل از آنکه مطمئن نشده ایم این واکسن کارآمد است و از ابتلای افراد به ویروس جلوگیری می کند، آن را روی گروه وسیع تری آزمایش نمی کنیم.

این گروه از محققان تصمیم دارند روز شنبه همین فرایند را برای 6 داوطلب دیگر آزمایش کنند. همچنین روز دوشنبه هفته بعد تعداد بیشتری واکسن را دریافت می کنند. قرار است 1102 نفر در آکسفورد، ساوت هامپتون، لندن و بریستول برای شرکت در آزمایش بالینی واکسن استخدام شوند.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: سفیرساعی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3200

به "آزمایش واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید