ارائه تسهیلات به بازنشستگان از شنبه هفته آینده

به گزارش اکسپرس بلاگ، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ممکن است میزان پرداختی به هر بازنشسته افزایش نیابد، ولی با توجه به ده برابر شدن بودجه آن، تعداد نفراتی که از تسهیلات استفاده خواهند کرد نسبت به سال گذشته ده برابر خواهد شد، از شنبه هفته آینده اولین پرداخت انجام می شود.

ارائه تسهیلات به بازنشستگان از شنبه هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصطفی سالاری شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی درخصوص تصمیم گیری طرح احداث بیمارستان میلاد اصفهان اظهار کرد: هشت پروژه مشابه از ده سال گذشته تا به حال در کشور داریم که قرار بود سرمایه گذاران خارجی آن ها را انجام دهند؛ اما به دلایلی از جمله شرایط تحریمی امکان حضور سرمایه گذار خارجی منتفی شد و تأمین مالی پروژه به مشکل برخورد کرد، باتوجه به بودجه امکان بهره برداری در این دوسال وجود ندارد و قرار شد سرمایه گذار برای این پروژه جذب شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه درخصوص شرایط بیمه بیکاری مطرح کرد: مانند گذشته کسانی که سابقه بیمه دارند و در این چند ماه مشغول به کار نبوده اند مشمول بیمه بیکاری خواهند شد؛ مقرر شد وزارت کار فهرست این افراد را به سازمان تأمین اجتماعی داده و تأمین اجتماعی نیز پس از بررسی آن را به خزانه ارسال می کند، البته فعلا برای انجام این کار نیاز به شماره شبا وجود دارد و پس از خزانه مبالغ را به حساب ها واریز خواهد کرد.

وی ادامه داد: به میزان میانگینی که در ماه های مشابه در سال های گذشته بیمه بیکاری پرداخت می شده را پرداخت خواهیم کرد اما مابقی را دولت متقبل خواهد شد، منبع پرداخت متفاوت خواهد بود.

سالاری درباره شرایط استان اصفهان هنگام شیوع دوباره پیک کرونا بیان داشت: همکاران در بخش درمان وظایف خود را به خوبی انجام دادند و به همین دلیل میزان مرگ و میر به نسبت میانگین کم بود، در صورت ایجاد موج دوم کرونا، کل ظرفیت بیمارستان ها در خدمت همکاران بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا در کشور که برای همه لازم الاجرا بود، کل هزینه بیماران بستری برای درمان رایگان بود و هزینه درمان بیماران کرونایی توسط سازمان تأمین شد.

استخدام سازمان تأمین اجتماعی را به صورت کاملا رقابتی خواهیم داشت

وی درخصوص استخدام کادر درمان به ویژه پرستاران شرح داد: اجازه استخدام از هیأت امنا گرفته شده است، به میزان کسانی که در بخش درمان بازنشسته شده اند استخدام خواهیم داشت، همچنین در بخش غیر درمان نیز معادل نصف تعداد بازنشستگان نیرو جذب خواهد شد.

سالاری افزود: کل فرایند جذب نیرو در فضای رقابتی صورت خواهد گرفت و اولویت با نخبگان است، در این چند سال تمام جذب سازمان با استفاده از آزمون و در فضای کاملا رقابتی بوده و در ادامه هم به همین منوال خواهد بود.

پروژه هتل هما متوقف شده است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: پروژه هتل هما متوقف شده است، البته دیروز خواستار ارائه طرح آن شده ایم تا ببینیم که چطور می توان منبع مالی آن را تأمین کرد ولی اولیت ما در ابتدا پرداخت مستمری به 3.5 میلیون نفر بازنشسته و پرداخت هزینه های درمان برای افرادی که دفترچه بیمه در دست دارند، است.

شروع ارائه تسهیلات به بازنشستگان تأمین اجتماعی از شنبه هفته آینده

وی درخصوص ارائه تسهیلات به بازنشستگان تأمین اجتماعی مطرح کرد: سال گذشته مجموع تسهیلات کانون بازنشستگان در قالب قرض الحسنه حدود 200 میلیارد تومان بود که در حال حاضر این مبلغ 10 برابر شده و به 2000 میلیارد تومان رسیده است.

سالاری ادامه داد: ممکن است میزان پرداختی به هر بازنشسته افزایش نیابد ولی تعداد نفراتی که پارسال توانستند از تسهیلات استفاده کنند با این شرایط ده برابر خواهد شد، از شنبه هفته آینده اولین پرداخت انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درخصوص پروژه های بیمارستانی گفت: طبق مصوبه بودجه سال 99 ایجاد پروژه جدید ممنوع است و پروژه های درحال اجرا نیز، آن هایی که 70 درصد به بالا اجرا شده اند، تکمیل خواهند شد، تعداد بیمارستان ها محدود است و تمرکز بر روی درمانگاه ها است بنابراین بیشتر توسعه ظرفیت درمانگاه ها و مراکز درمانی را خواهیم داشت تا ایجاد مراکز بیمارستانی و همکاری با وزارت بهداشت هم خواهیم داشت.

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام خواهد شد

وی درخصوص طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان مطرح کرد: این مسأله خواسته چندساله و به حق 3.5 میلیون نفر بازنشستگان تأمین اجتماعی است که توافق اولیه با دولت اجرا شده تا بتوانیم حدود 50 هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی را بابت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی وصول کنیم و به پشتوانه این دارایی همسان سازی انجام شود، فهرست شرکت ها ابلاغ شده است و به طور کلی این طرح تا به امروز راستا خوبی را طی کرده است.

سالاری در خصوص بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی اعلام نمود: سال گذشته حدود 8000 میلیارد تومان را وصول کردیم و توانستیم بدهی ها به مراکز درمانی را از این طریق و از منابع دیگر تأمین کنیم، امسال مذاکراتی درخصوص همسان سازی انجام گرفته تا دولت برای پرداخت بدهی خود به سازمان تأمین اجتماعی 50 هزار میلیارد تومان را به صورت سهام داشته باشد، دولت مجاز به انجام این کار است و فهرست شرکت ها تهیه شده اما انجام این کار قطعی نیست.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: درحال حاضر بدهی به مراکز تابع وزارت بهداشت نداریم ولی در پرداخت به مراکز غیردانشگاهی سه ماه عقب هستیم که میزان آن حدود هزار و 800 میلیارد تومان است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4279

به "ارائه تسهیلات به بازنشستگان از شنبه هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات به بازنشستگان از شنبه هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید