اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران

به گزارش اکسپرس بلاگ، وزارت خزانه داری آمریکا در دستورالعملی که روی وب سایت این سازمان قرار گرفته اعتراف نموده یکی از اهداف تحریم های جدید این کشور علیه بخش کشتی رانی ایران ایجاد محدودیت برای مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران است.

اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران

به گزارش گروه بین الملل اکسپرس بلاگ، دولت آمریکا به تازگی در بخش پرسش و پاسخ وب سایت خزانه داری این کشور ادعاهای خودشان مبنی بر اینکه تحریم های آنها برای هدف قرار دادن مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران نیست را زیر سوال برده و به قصد خود برای ایجاد مشکل در این زمینه برای مردم ایران اعتراف نموده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا روی وب سایت خود اعتراف نموده تحریم های جدید این کشور علیه صنایع حمل و نقل دریایی ایران به ایجاد محدودیت هایی در ارتباط با مبادلات اقلام بشردوستانه منجر خواهد شد.

در دستورالعمل خزانه داری آمریکا آمده است: اشخاص آمریکایی از ورود به مبادلات با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران یا E-sail برای انجام مبادلات مختلف از جمله مبادلات مربوط به فروش کالاهای کشاورزی، غذا، دارو یا دستگاه های پزشکی منع می شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مضاف بر این، آن دسته از اشخاص غیرآمریکایی که آگاهانه اقدام به انجام مبادلاتی با خطوط کشتی رانی ایران حتی در زمینه فروش کالاهای کشاورزی، غذا، دارو یا دستگاه های پزشکی نمایند در معرض خطر تحریم قرار خواهند گرفت.

وزارت خزانه داری دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه تحریم های جدیدی را علیه خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت هواپیمایی ماهان گفت.

دولت آمریکا در حکم روز چهارشنبه این دو شرکت را ذیل تحریم های مربوط به فرمان اجرایی شماره 13382 قرار داد که اشاعه گران سلاح های کشتار جمعی، طبق تعریف دلبخواهانه آمریکا را هدف قرار می دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا در دستورالعمل روز چهارشنبه تعارفات معمول مبنی بر اینکه تحریم ها مبادلات غذا و دارو را شامل نمی شوند کنار گذاشته و اعتراف نموده هرگونه مبادله با سازمان هایی که به موجب این حکم تحریم می شوند ممنوع خواهند بود.

مقام های ایران ضمن رد کردن ادعاهای دولت آمریکا مبنی بر تحریم نبودن مبادلات غذا و دارو گفته اند که نیازهای کشور در زمینه دارو و مواد غذایی را تأمین خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 78

به "اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید