دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز برگزار می گردد

به گزارش اکسپرس بلاگ، دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز با رویکرد زندگی سبز، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور تعدادی از ستادهای توسعه فناوری این معاونت از 7 تا 11 دی ماه 95 در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار می گردد.

دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز با هدف معرفی امکانات، توانمندی ها، اهداف و برنامه هایی در شش سرفصل کشاورزی؛ گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و صمغ های نباتی؛ محیط زیست؛ صنایع و خدمات سبز؛ مواد غذایی ارگانیک؛ باغبانی، گل و گیاه، همراه با معرفی امکانات و فنّاوری های نوین و خدمات فنی و مهندسی محیط زیستی برگزار می گردد.

از جمله دیگر اهداف این رویداد گسترش فرهنگ طبیعت گردی و گردشگری و استفاده بهینه از اوقات فراغت، ارتقای نقش تشکل ها و سازمان های محیط زیستی در برنامه های توسعه پایدار، آشنایی با مدیریت های زیست محیطی مبتنی بر استانداردهای بین المللی؛ معرفی صنایع سبز در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، حمل ونقل، خودرو، ساختمان، معادن، فروشگاه، هوانوردی، شهرسازی، مخابرات، بیمه و بانک است.

آگاهی دهی محیط زیستی در جامعه و ایجاد زمینه های مناسب برای مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست، ارائه راهکارهای اصولی و علمی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، ایجاد انسجام بین دست اندرکاران امور محیط زیست به منظور توانمندسازی در اجرای پروژه های محیط زیستی و همچنین معرفی محیط طبیعی و حیات وحش ایران از دیگر اهداف دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز محسوب می گردد.

برگزاری نشست شورای سیاستگذاری به میزبانی معاونت علمی

به همین منظور چهارمین نشست شورای سیاست گذاری دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز با حضور 30 وزارتخانه، سازمان و نهادهای حامی هفته سبز به میزبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در این نشست اهداف و برنامه های هفته سبز در بخش همایش ها و نمایشگاه، اهمیت موضوع زندگی سبز و محیط زیست و توسعه پایدار؛ مشارکت همه جانبه ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی در این رویداد با توضیح مختصری از عملکردهای ستادهای توسعه فناوری در بخش های 16 گانه و کمیته های مرتبط نسبت به حمایت و حضور در این رویداد بین المللی؛ آگاهی بخشی به جامعه در خصوص مسائل مبتلابه در بخش های آب، کشت بی رویه، الگوی کشت، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی مورد آنالیز نهاده شد.

دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز از 7 تا 11 دی ماه 1395 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان شیلات ایران، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان بیمه سلامت ایران، اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی باغداری ایران، اتحادیه سراسری تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان ایران، انجمن علمی انرژی بادی، انجمن علمی انرژی خورشیدی و انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران در کیش برگزار خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: مجری بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1067

به "دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین نمایشگاه بین المللی هفته سبز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید