افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج 97

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گفته یک عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، سهمیه حج 97 ایران از 77 هزار و 900 نفر به 82 هزار و 800 نفر افزایش می یابد.

افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج 97

سیده فاطمه ذوالقدر، عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در جلسه یکشنبه کمیسیون، برنامه های حج 97 را تشریح و درخصوص امتیازات حج 97 نسبت به حج 96 توضیحات جامعی ارائه کرد.

نظم، سلامت و امنیت حج 97 به گفته نماینده مردم تهران از امتیازات حج سال آینده محسوب شده و با اشاره به سخنان رئیس سازمان حج و زیارت بیان نمود:

موافقتنامه حج 96 با امتیازات بیشتری برای حج 97 اجرا می گردد. براساس این موافقتنامه تعداد روزهای حضور حجاج در شهر مدینه به شش روز افزایش یافته، تامین مواد غذایی برای حجاج ایرانی از داخل ایران انجام می گردد، در کلیه بیمارستان های عربستان مترجم ایرانی به حجاج خدمات می دهند و کارشناسان کنسولی در دفتر حفاظت از منافع ایران در مدینه و مکه حضور می یابند.

مراسم برائت از مشرکین بنا به گفته ذوالقدر باشکوه تر از سال قبل اجرا خواهد شد و از طرف دولت سعودی برای برگزاری این مراسم مانعیتی وجود نخواهد داشت. بعلاوه با دشوارتر شدن شرایط پزشکی از حضور افراد ناتوان، مسن و بیماران قلبی و عروقی براساس آزمایشاتی که قبل از پرواز به عربستان انجام خواهد شد، به علت گرفتاری های بعدی تا حد امکان از حضور این افراد جلوگیری خواهد شد.

ذوالقدر در عین حال از بعضی مسائل حج 97 برپایه توضیحات رئیس سازمان حج و زیارت سخن گفت و افزود:

به علت تخریب بخشی از هتل های شهر مدینه مسائلی برای اسکان حجاج وجود خواهد داشت. البته طبق توضیحات طرف سعودی یک شهرک در سه کیلومتری مسجدالنبی برای اسکان زائران حج در حال احداث است.

او توضیح داد:

برای برگزاری دعای کمیل، طرف سعودی موافقت نکرده است.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنانش خبر از آنالیز مواد 9 تا 11 طرح بازسازی آثار فرهنگی و تاریخی داد و ادامه داد:

این مواد در جلسه امروز مورد آنالیز نهاده شد و موافقان و مخالفان نظرات خود را بیان نمودند. اما رای گیری به صورت استمراجی انجام شد.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 20527

به "افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سهمیه حجاج ایرانی در حج 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید