تبدیل بقایای چنار 350 ساله به مجسمه مولانا

به گزارش اکسپرس بلاگ، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه یک تهران گفت: با دستان یک هنرمند مجسمه چوبی مولانا بر تنه خشک بر جای مانده از یک درخت چنار در باغ فردوس نقش بست.

تبدیل بقایای چنار 350 ساله به مجسمه مولانا

به گزارش ایسنا، حمید مهری با اعلام این خبر گفت: منطقه یک از بافت های کوچه باغی و قدیمی برخوردار است که در بعضی از معابر آن درختان قدیمی خشک شده ای وجود دارند که علاوه بر خطر سقوط چهره ای نامناسب به شهر بخشیده اند. تبدیل این تنه های خشک به یک اثر هنری و ماندگار طرحی است که اداره زیباسازی منطقه در طرح بهاران خدمت بر آن همت گذاشته و با استفاده از فکر و ایده هنرمندان و متناسب با محیط در معابر شمال تهران در حال انجام است.

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران گفت: یکی از این تنه های خشک در باغ فردوس، چنار 350 ساله به گفته اهالی است که با قطر 3 متر پس از گذراندن دوران سرسبزی و شادابی خشک و تا یک ارتفاعی به جای مانده و حذف نشده که به وسیله هنرمند چوب تراش به نام استاد عالی، با استفاده از ابزار لازم در همانجا بدون جابه جایی به شکل مولانا طراحی و تراشیده شده است تا به صورت جلوه ای بصری برای شهر درآید.

وی اضافه نمود: دغدغه رسیدن به شهر موزه و ارتقاء سواد بصری مردم، احیای فضا های شهری و بعلاوه ارتباط نزدیک مردم با مقوله هنر و هنرمند از مهمترین اهداف اجرای اینچنین آثاری است به طوری که در پاره ای از اوقات با توجه به استقبال مردم، هنرمند ابزار را به آن ها می سپارد تا لذت و حتی سختی کار هنرمند را با تمام وجود حس نمایند.

مهری توضیح داد: این اقدام ناخودآگاه بنوعی خودجوش ترین کارگاه هنر شهری است که در آن ارتباط عمیقی بین هنر، هنرمند و مردم شکل گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 27816

به "تبدیل بقایای چنار 350 ساله به مجسمه مولانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل بقایای چنار 350 ساله به مجسمه مولانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید