تغییر آرایش هیأت مدیره بورس تهران

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، شانزدهم شهریور ماه بود که شرکت بورس اوراق بهادار در اطلاعیه ای در سامانه کدال از برگزاری مجمع عادی عمومی سالانه خود در تاریخ پنج شنبه 20 شهریورماه اطلاع داد.

تغییر آرایش هیأت مدیره بورس تهران

در این اطلاعیه به سهامداران توصیه شده بود که ترجیحا از حضور فیزیکی در مجمع پرهیز نمایند اما آخرین مجمع بورس تهران به یکی از پرخبر ترین رویداد های بورس تهران تبدیل شد. تقسیم سود و ارائه پیشنهاد افزایش سرمایه از جمله این خبر ها بود.

اما پنج شنبه هفته گذشته شاهد انتخاب هیات مدیره برای بورس تهران بود. هیأت مدیره بورس تهران، با حضور بیش از 77 درصد از سهامداران، انتخاب شدند. در این مجمع انتخاب اعضای هیأت مدیره بورس تهران مطرح و رای گیری شد. انتخاباتی که ترکیب هیأت مدیره بورس تهران را پس از مدت ها تغییر داد. در این رای گیری شرکت های صندوق بازنشستگی بانک ها، بانک آینده، سرمایه گذاری صبا تامین، سرمایه گذاری اهداف، کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، سرمایه گذاری تدبیر و سرمایه گذاری توسعه ملی اعضای هیأت مدیره بورس تهران را تشکیل دادند. همچنین به ترتیب گروه اقتصادی ملت، کارگزاری پیشگامان بازار سرمایه و شرکت کیمیا طب مهیا به عنوان اعضای علی البدل این هیات مدیره انتخاب شدند.

آنالیز آرای منتشر شده نشان می دهد برگزیدگان این انتخابات رای نزدیکی را کسب نموده اند و این موضوع احتمال ائتلاف میان برگزیدگان را بیشتر می نماید. نکته دیگر خالی شدن سهم کارگزاری ها و افزایش سهم بانک ها است. کارگزاری ها 2 کرسی خود را از دست دادند.

در این میان گروه اقتصادی ملت با کمترین اختلاف به عنوان عضو علی البدل نتوانست به اعضای اصلی رای بیاورد و بانک پاسارگاد پس از سال ها از ترکیب هیات مدیره خارج شد. یکی از اعضای تازه هیأت مدیره شرکت کمتر شناخته شده ای به نام سرمایه گذاری اهداف است. مدیر این شرکت اما برای فعالان بازار کاملا نام آشنا است. مصطفی امیدقائمی از مدیران قدیمی بازار است که به هیأت مدیره بورس راه پیدا نموده است. البته اسامی نام آشنا در این ترکیب کم نیستند.

سیدمهدی سدیدی مدیرعامل صندوق بازنشستگی بانک ها و محمد فطانت مدیرعامل بانک آینده نیز از دیگر مدیران با سابقه ای هستند که در این ترکیب حضور دارند. بدین ترتیب سهم سرمایه گذاری های عظیم از هیأت مدیره بورس تهران بیشتر شده و باید منتظر ماند و دید مدیرعامل بورس تهران چه ارتباطی را میان اعضای هیأت مدیره برقرار می نماید و هیات مدیره چه تصمیمی برای آینده مدیریت بورس تهران خواهد گرفت.

منبع: دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط با بازار و سهام را در صفحه اختصاصی بورس خبرنگاران بخوانید.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 7942

به "تغییر آرایش هیأت مدیره بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر آرایش هیأت مدیره بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید