تمیزترین آب های جهان ، آب های تمیز جهان در روزهای بحران کم آبی

به گزارش اکسپرس بلاگ، در حال حاضر جهان در معرض بحران کم آبی شدیدی قرار گرفته است. اغلب شهرها در حال از دست دادن آب شرب مصرفی مورد نیاز خود هستند. استفاده از بطری های آب معدنی نه تنها به محیط زیست آسیب وارد می کنند و باعث تشویق هر چه بیشتر شرکت های تولیدی در جهت استفاده از ذخایر آب های تمیز و تازه موجود در طبیعت برای کسب سود بیشتر شده اند. بسیاری از منطقه ها جهان دچار آلودگی آب شرب شده اند و این اتفاق نه تنها مختص کشورهای در حال توسعه مانند آسیا و آفریقا بلکه در ایالات متحده نیز مشاهده شده است. بحران آب شرب سالم همچنان در اغلب نقاط جهان رو به افزایش است و منابع سالم ترین آب های جهان رو به کاهش است. در ادامه به معرفی هفت مکان که دارای سالم ترین و تمیزترین آب های جهان هستند می پردازیم.

تمیزترین آب های جهان ، آب های تمیز جهان در روزهای بحران کم آبی

کشورهایی با سالم ترین آب های جهان: سوئیس

در این روزهای بحران کم آبی، یکی از کشورهایی که تمیزترین آب های جهان را دارد، سوئیس است. اگر شما تا به امروز در سوئیس بوده اید یا درباره آن مطالعه نموده باشید، حتما می دانید که منطقه آلپ تمیزترین منطقه ممکن در جهان است. بطور غیرقابل باوری این آب های این منطقه ها تمیز هستند، امکان ندارد بتوانید حتی تکه ای کوچک زباله در خیابان هایش پیدا کنید حتی در شهرهای بزرگی مانند زوریخ و ژنو. آب های سالم و تمیز موجود در سوئیس نتیجه داشتن یک شانس خوب و از آن مهم تر داشتن سیاست و رویه های درست بوده است.سیاست دولتمردان سوئیسی از دیرباز حفاطت از تامین منابع آب سالم بوده است. علاوه بر این بارش باران فراوان و آب حاصل از ذوب شدن یخچال های طبیعی، آب های بیشتری نسبت به نیاز جمعیت این کشور تامین می کنند.

کشورهایی با تمیزترین آب های جهان: کانادا

کانادا بسیار بزرگتر از سوییس است و همچنان در حال مدیریت و تلاش برای داشتن تمیزترین آب شرب جهان است. باتوجه به تراکم جمعیت کم در کانادا تقاضای آب شرب کانادا کمتر از حد انتظار نسبت به وسعت جغرافیای آن است. قوانین زیست محیطی درکانادا به سختی این قوانین در سوئیس نیستند، دولت مردان محافظه کار کانادا با توجه به پراکندگی بین منطقه ها مختلف تحت سرپرستی شان توانسته اند به خوبی در جهت حفاطت و تامین منابع آب عمل کنند و همچنان کانادا دارای منابع تامین آبی بسیاری است که تا به امروز دست نخورده به جای مانده است. تمامی شهرهای کانادا فرایند فیلتراسیون دقیق و سختی را برای نگهداری آب های تمیز و شرب انجام می دهند.

کشورهایی با سالم ترین آب های جهان: نیوزیلند

نیوزیلند یک منطقه کم جمعیت وکوهستانی همراه با یخچال های طبیعی فراوان است، به نظر می رسد که رویه و سیاست های کشور نسبت به دیگر جاها لیبرال تر بوده ، به این معنی که شهروندان و سیاستمداران هر دو قشر، اهمیت آب تمیز و پاک را درک می کنند. برخی معتقدند که آب های نیوزیلند به تمیزی آب موجود در بطری هایی است که افراد در اغلب منطقه ها جهان مصرف می کنند. در نیوزیلند امکان نوشیدن آب دریاچه ها بطور مستقیم و بدون ذره ای نگرانی وجود دارد که این چنین چیزی راجع به خیلی منطقه ها بر روی زمین صدق نخواهد کرد.

کشورهایی با تمیزترین آب های جهان: سنگاپور

در آسیای پر از بحران کم آبی، سنگاپور یکی از تمیزترین آب شرب های جهان را دارد. تصور نبود یا کمبود آبی شرب، تصور وجود شهرهای تمیز نیز، در این منطقه سخت است اما اگر شما یک بار سنگاپور را دیده باشید تغییر عقیده خواهید داد. داشتن آب تمیز برای سنگاپور یک ضرورت است. ملتی کوچک که کمتر از یک قرن از استقلال آن ها می گذرد، ناحیه ای به وسعت لس آنجلس را بر روی کره زمین اشغال نموده اما دارای بیش از پنج میلیون سکنه است. آب شرب تمیز و سالم یکی از مهم ترین منابع سنگاپور است که بدون آن موفقیت کشور رو به افول خواهد رفت.

کشورهایی با سالم ترین آب های جهان: آلمان

آلمان سابقه ای طولانی در رابطه با قوانین حفاظت از منابع طبیعی دارد. به عنوان مثال آلمان اولین کشور برای تامین منابع شبکه های برقی خود با استفاده از انرژی های پاک بوده است. بنابراین داشتن تمیزترین آب های شرب در این کشور هیچ دور از انتظار نیست. مانند دیگر کشورهای موجود در این لیست مانند سنگاپور، آلمان نیز داشتن آب های شرب تمیز و سالم خود را مدیون وجود دریاچه های تمیز و آب های حاصل از ذوب یخچال های طبیعی است. یک واقعیت جالب دیگر راجع به آب های تمیز آلمان کاری است که دولتمردان آن می کنند. آنها اطلاعات خاص در مورد آب و مواد تشکیل دهنده آن منتشر می کنند و با این کار به شهروندان آلمانی این امکان را می دهند که با خیالی آسوده از شیر آب، آبی سالم و گوارا بنوشند.

کشورهایی با تمیزترین آب های جهان: اسکاندیناوی

وقتی صحبت از تمیزی و پاکیزگی است، اسکاندیناوی یکی از کشورهایی است که از آن نام برده می شود. علاوه بر حاشیه های کشور، مرکز و مراکز بزرگ آن مانند استکهلم و اسلو نیز بسیار تمیز هستند. اسکاندیناوی دارای هوای پاک و زمین بسیار مرغوب و حاصلخیز است با این شرایط چرا باید آب آن جز تمیزترین های جهان نباشد؟بطور کلی کشور اسکاندیناوی به خصوص نروژ و سوئد دارای بالاترین امتیاز و رده جهانی از لحاظ دارا بودن تمیز ترین آب شرب موجود در جهان است. در واقع در این بخش جغرافیایی جهان شما خوشمزه ترین تمیزترین و امن ترین آب شرب ممکن را که در شیر آب های آن ها جاری است،می توانید بنوشید.

کشورهایی با سالم ترین آب های جهان: انگلستان

لندن جز یکی از مهیج ترین و جالب توجه ترین شهرهای جهان است. انگلیس در این روزهای بحران کم آبی، دارای تمیزترین گونه آب شرب موجود در جهان است. نواحی شمال انگلیس مانند اسکاتلند و ولز سرشار از منابع آب تمیز و تازه است که تامین کننده آب شرب بیشتر منطقه ها کشور هستند. علاوه بر این لندن جز یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان است، یعنی منابع آبی در لندن بطور دائم پر می شود.علاوه بر این دولت نیز حامی محیط زیست و دارای پیشرفته ترین تجهیزات و صنایع تصفیه آب است.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 26867

به "تمیزترین آب های جهان ، آب های تمیز جهان در روزهای بحران کم آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیزترین آب های جهان ، آب های تمیز جهان در روزهای بحران کم آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید