خبرنگاران جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟

به گزارش اکسپرس بلاگ، بغداد - خبرنگاران - جنگ سالاران نشسته بر کرسی دیپلماسی آمریکا حالا در تدارک یک جنگ جدید در عراق هستند، در منطقه ای که ده ها پایگاه نظامی این کشور، با بروز یک درگیری غیر قابل کنترل، هدف نیروهای مقاومت قرار خواهند داشت، اما این همه ماجرا نیست.

خبرنگاران جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟

با انتشار گزارشی که نیویورک تایمز مبنی بر برنامه کاخ سفید برای یک جنگ ویرانگر علیه کتائب حزب الله در روز آدینه فاش ساخت، حالا برآورد هایی شکل گرفته است که بخشی از آن به اظهارات و مواضع طرف های مختلف و بخشی دیگر به جابجایی نظامی آمریکایی ها در عراق بر می گردد.

نبرد با کتائب حزب الله

جنگ با کتائب حزب الله و اساسا الحشدالشعبی یک جنگ ساده و کلاسیک نخواهد بود که آمریکایی ها بتوانند به راحتی با عملیات هلی بورن، موشک یا بمباران های بی وقفه، کار را به خاتمه برسانند.

این مساله را ژنرال رابرت پی. رایت فرمانده نظامیان آمریکایی در عراق بهتر از جنگ طلبان کاخ سفید بخصوص مایک پمپئو می فهمد که به سرعت در برابر طرح ساکنان کاخ سفید، برغم ریسک بالای برکناری از سمتش، واکنش نشان داده و حتی نامه نگاری می نماید و از یک جنگ غیر قابل پیش بینی، به آنان هشدار می دهد.

فعلا ترامپ با این طرح مخالفت نموده، اما نتوانست جلوی طراحی و برنامه ریزی نقشه عملیات علیه کتائب حزب الله را بگیرد و به همین دلیل دستور تهیه نقشه عملیات را صادر کردند.

نبرد کرونا

منادیان جنگ در کاخ سفید، در شرایطی ترامپ و در حقیقت آمریکا را به سمت باتلاق می کشند که ویروس کرونا در حال ایجاد تغییرات بنیادین در کلیه حوزه های اقتصاد، فرهنگ، بهداشت، سیاست و حتی ژئوپلتیک در دنیا است.

شیوع این بیماری در آمریکا بخاطر اینکه هنوز اوج آن در این کشور فرا نرسیده، اقتصاد آمریکا را در شرایط هشدار قرار داده است و شاهد بودیم که در اولین واکنش های اجتماعی هزاران فروشگاه و مرکز فروش مواد غذایی و بهداشتی توسط شهروندان آمریکایی غارت شد.

حالا با توجه به موفقیت های چین که بزودی با قدرت وارد عرصه بازار دنیای خواهد شد، شرایط دلار آمریکا هم که به عنوان ابزار سیاست خارجی و اعمال تحریم های غیرقانونی بکار گرفته می گردد، در معرض سقوط و فروپاشی دنیای قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که با سیاست های دنیای ترامپ و تیم تندرواش، حتی متحدان سنتی در پایتخت های اروپایی را نیز از دست خواهد داد و همین امر به فروپاشی تشکیلات نظامی این کشور یاری خواهد نمود.

این موارد را به شیوع طوفانی کرونا در منطقه از ترکیه تا حوزه خلیج فارس در نظر بگیریم که چند هزار آمریکایی نظامی در ده ها پایگاه در این منطقه مستقر هستند و هیچ حاشیه امنیتی در برابر این ویروس ندارند.

آمریکایی ها برای نجات ارتش و اقتصاد خود چاره ای ندارند جز ترک فوری منطقه، بویژه تخلیه پایگاه های نظامی در خاک عراق که نه از دسترس نیروهای مقاومت دور است و نه از کرونا در امان!

با این شرایط، وقوع یک جنگ بی نتیجه برای آمریکایی ها در عراق، زمینه فروپاشی ارتش آمریکا را مهیا خواهد نمود یا کرونا؟ ؛ شاید تواما با هم!

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 2258

به "خبرنگاران جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جنگ یا کرونا؛ کدامیک ارتش آمریکا را فرو می پاشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید