رشد مالی انگلیس صفر شد

به گزارش اکسپرس بلاگ، دومین اقتصاد عظیم انگلیس در ماه اکتبر نتوانست رشدی را تجربه کند.

رشد مالی انگلیس صفر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، پس از ثبت دو رشد منفی متوالی ماهانه در ماه های اوت و سپتامبر، رشد مالی انگلیس در ماه اکتبر به صفر درصد رسید. کاهش رشد مالی کشورهای دنیا، جنگ تجاری بین آمریکا و چین و نا مطمئن بودن فعالان تجاری و مالی از چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از جمله مهم ترین دلایل عنوان شده برای کاهش رشد مالی انگلیس در ماه های اخیر عنوان می گردد.

از سوی دیگر با افزایش میزان واردات، کسری تراز حساب تجاری انگلیس نیز بیش از پیش افزایش پیدا نموده است. طی این مدت صادرات انگلیس با 0.8 درصد افزایش سبت به ماه قبل به 58.94 میلیارد دلار رسیده است که در این بین، صادرات به بلژیک با 13.9 درصد افزایش بیشترین افزایش را داشته است و پس از آن نیز ایرلند با 10.2 درصد و هلند با 8.2 درصد قرار دارند. از سوی دیگر بیشترین کاهش در صادرات انگلیس مربوط به سنگاپور با منفی 12.3 درصد بوده است و پس از این کشور نیز سوئیس با منفی 11.5 درصد و کانادا با منفی 10.1 درصد قرار دارند. انگلیس طی این ماه از کشورهای دنیا 64.13 میلیارد دلار واردات داشته است که 6.2 درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل است.

رشد مالی انگلیس در سه ماهه سوم، ضعیف ترین عملکرد این کشور در طول هفت سال اخیر بوده است به گونه ای که میزان تولیدان ناخالص داخلی این کشور در مقایسه با سه ماهه سوم سال قبل تنها 0.7 درصد بیشتر شده است.

پاول دیلز، کارشناس ارشد مسائل مالی انگلیس در موسسه کپیتال اکونومیکس گفت: شاید آمارهای رشد ماه اکتبر تاثیر زیادی روی نتایج انتخابات نداشته باشد اما احتمالا باعث واکنش نشان دادن بانک مرکزی خواهد شد.

متوسط نرخ رشد ماهانه انگلیس در بازه زمانی 1997 تا 2019 معادل 0.49 درصد بوده است که کمترین آن ها مربوط به رشد منفی 2.1 درصدی ژانویه 2009 و بیشترین آنها مربوط به رشد 1.9 درصدی سپتامبر 1999 بوده است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 2060

به "رشد مالی انگلیس صفر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی انگلیس صفر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید