زلزله و ساز ناساز شهریار

به گزارش اکسپرس بلاگ، شهریار چغانی هنرمند جوان اهل روستای زلزله زده مخین در شهرستان خوی می باشد که بر اثر زلزله هم منزل مسکونی و هم سایر اساس منزل از جمله ساز باغلمه اش شکسته است.

زلزله و ساز ناساز شهریار

به گزارش خبرنگاران آنلاین، مردم آذربایجان غربی در ناحیه قطور، خوی این روزها با مسائل ناشی از بروز زلزله دست و پنجه نرم می کنند.

خبرنگار ایرنا نوشته است: هنگامی که در میان خانه های تخریبی و آوارهای ناشی از زلزله در روستای مخین به دنبال سوژه خبری می گشتم، گفته های جوانی برایم جالب بود و در حالی که از زیان های زلزله می گفت، رنج و ناراحتی از چهره او نمایان بود.

به رسم مهمان نوازی و سخاوتمندی که اهل این روستا دارند، وی نیز ما را به خانه نیمه جانش دعوت کرد و همراه همسر و 2 فرزندش خرابی های خانه را نشان مان داد تا از آنها عکس بگیریم.

همسر وی از وسایل شکسته آشپزخانه شروع کرد و دختر 10 ساله اش به سراغ کیف و کتاب های مدرسه رفت؛ در این میان شهریار تکه ای از ساز شکسته اش را برداشت و از درون آهی کشید و گفت: 15 سال است این ساز یار روزهای خستگی و دلتنگیم بود اما این حادثه باعث شد که این پیوند 15 ساله از بین برود.

وی افزود: از طریق این ساز با موسیقی آشنا شدم و نغمه ها و ترانه های محلی را برای دوستان و آشنایان می خواندم؛ هنگام وقوع زلزله سرپل ذهاب کرمانشاه به همراه پویش های مردمی می رفتم و ساز می نواختم و به همین خاطر توانستیم بار بیش از 10 دستگاه سایپا را جمع آوری کنیم و برای کمک رسانی به این مناطق بفرستیم.

وی در حالی که نغمه ای غمگین از آوازهای کُردی را بدون آهنگ زمزمه می کرد، ما را به محلی که قبلا در آنجا آواز می خواند، برد و هنوز چند بیتی از آن باقی مانده بود که ترانه را ناتمام گذاشت و با ما خداحافظی کرد.

چند نفر از دوستان شهریار را نیز در جهت دیدیم آنان نیز با وجود زیان های زیادی که به خانه هایشان وارد شده بود، بیشتر از هر کسی برای ساز شکسته شهریار نگران بودند و یکی از آنان گفت: شهرکمک که ما می شناسیم بدون سازش زنده نمی ماند.

آری در این روزها پویش های مردمی زیادی در مناطق مختلف کشور برای جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان شهر قطور و روستاهای اطراف آن تشکیل می شود اما آیا کسی به فکر ساز شکسته شهریار است؟

روستای مخین دارای حدود یکهزار و 300 نفر جمعیت است و در جهت جاده خوی - قطور واقع شده است و بر اثر زمین لرزه 5.7 ریشتری ساعت 9:22 و 19:30 روز یکشنبه هفته جاری خسارت های زیادی به آن وارد شد.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1084

به "زلزله و ساز ناساز شهریار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله و ساز ناساز شهریار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید