زمان ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

به گزارش اکسپرس بلاگ، راهنمای ثبت نام در سی و پنجمین دوره آزمون دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 1400 منتشر شد.

زمان ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، ثبت نام آزمون از ساعت 12 روز یکشنبه 23 خرداد ماه 1400 آغاز و در ساعت 12 روز یکشنبه 30 خرداد ماه 1400 به انتها می رسد. آزمون رأس ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز پنج شنبه 29 مهر ماه 1400 به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در شهر های اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، گیلان، مشهد، همدان و یزد برگزار می گردد.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون:

داشتن مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی، یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی مشروط بر این که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل شده و مشمول یکی از بند های زیر باشند:

الف -1:مشمولان آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب 30 دی ماه 97 داوطلبان فقط یک نوبت می توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت نمایند).

الف-2:دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل (به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان)

این افراد در صورتی که از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده ننموده باشند، می توانند حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده نمایند.

داوطلبان فقط یک نوبت می توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت نمایند.

الف-3: دانشجویان دندانپزشکی عمومی که (به هر دلیل) از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند.

- این افراد در صورت قبولی، باید گواهی معافیت های فوق الاشاره را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند. در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی و یک دوره نیز از شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی محروم خواهند شد.

تبصره 1:دانشجویان سال آخر در صورت قبولی در آزمون، چنانچه تا تاریخ اعلام شده فارغ التحصیل نشوند، قبولی آنان کان لم یکن خواهد شد.

تبصره 2: دانشجویان فقط یک بار دانشجوی سال آخر محسوب شده و می توانند با این عنوان در آزمون شرکت نمایند؛ خواه تنها از انتها نامه دفاع ننموده یا واحد به جامانده داشته باشند.

تبصره 3: تاریخ ارزشیابی مدرک تحصیلی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور توسط وزارت متبوع، تاریخ فراغت از تحصیل محسوب می گردد.

الف-4: داوطلبان ذکور مشمول انجام خدمت وظیفه عمومی که در سنوات قانونی فارغ التحصیل شده و از نظر مقررات وظیفه عمومی، مرتکب تخلف نشده باشند. برای این گروه از داوطلبان در صورت قبولی، معافیت موقت تحصیلی صادر خواهد شد.

ب) ارائه گواهی شرایط طرح نیروی انسانی (مربوط به فارغ التحصیلان مقطع دندانپزشکی عمومی)

ب-1:ارائه گواهی معافیت یا انتها خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی)

ب-2:مشمولان قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان در صورتی که خدمات مشمول موضوع قانون مذکور را حداکثر 3 ماه بعد از تاریخ فراغت از تحصیل و در مناطقی با ضریب محرومیت چهار پنجم و محروم تر آغاز نموده و در صورت قبولی در آزمون، خدمت مشمول تا زمان آغاز دورهی دستیاری تداوم یابد.

ب-3:ارائه گواهی نشان دهنده انتها خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) حداکثر تا تاریخ 30 دی ماه 1400 که به تأیید معاونت های توسعه، بهداشتی، درمان یا آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه رسیده باشد. این افراد در صورت قبولی، موظف به ارائه گواهی انتها طرح هستند و در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. (گواهی مربوط به شرایط طرح نیروی انسانی که توسط شبکه بهداشت و درمان یا سازمان نظام پزشکی صادر شده باشد، پذیرفته نمی گردد.)

ج) استفاده نمایندگان از سهمیه استان های خاص در دوره دندانپزشکی عمومی:

ج-1:ارائه گواهی اشتغال به کار در حال حاضر از استان محل تعهد برای افرادیکه از سهمیه استانی در مقطع دکتری

عمومی دندانپزشکی استفاده نموده اند، با رعایت تمام مقررات شرکت در آزمون، الزامی است.

ج-2:بر اساس قانون اصلاح بند 3 ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تکمیلی و تخصصی مصوب 10 مهر 97، دانش آموختگان رشته های دندانپزشکی عمومی که با سهمیه استانی در آزمون سراسری پذیرفته شده اند، تنها در صورت گذراندن حداقل نیمی از دوره تعهد خود می توانند در آزمون ورودی دوره های تخصصی شرکت نمایند.

تبصره: این مصوبه شامل ورودی های سال 1393 و پس از آن م یگردد و ورودی های پیش از آن مشمول این محدودیت نیستند.

ج-3:توزیع متعهدانی که با استفاده از این سهمیه در دوره دندانپزشکی عمومی پذیرفته شده و در آزمون پذیرش دستیار تخصصی قبول می شوند، بر عهده دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بوده و به عنوان متخصص توزیع می شوند.

ج-4:جا به جایی محل انجام تعهدات این گروه از داوطلبان، با رعایت سایر ضوابط و مقررات، تنها پس از انجام تعهدات به مدت حداقل یک برابر دورهی تحصیل در استان محل تعهد امکانپذیر است.

تبصره 1:متعهدان بهرهمند از سهمیه استانی به میزان یک برابر مدت تحصیل در استان مورد تعهد خدمت نموده و مابقی تعهدات خدمتی را بر اساس قانون تأمین امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی به اتمام می رسانند.

تبصره 2:زمان و شرایط صدور مدارک تحصیلی متعهدان یاد شده توسط مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می گردد.

د) معین بودن شرایط خدمت نظام وظیفه عمومی (ویژهی آقایان)

ه) برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود ندارد.

تبصره: بازنشستگان یا افرادی که با احتساب دوره تحصیل در سن بازنشستگی قرار می گیرند، در صورت قبول شدن مکلف به پرداخت شهریه بوده و به صورت شهریه پرداز پذیرش خواهند شد.

و) امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی و D.Ph در رشته های دیگر تخصصی بالینی، به شرط پرداخت شهریه و پس از انجام کامل تعهدات قانونی، بلامانع است.

ز) امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی به رشته های تخصصی پایه (بیماری های دهان و فک و صورت و آسیب شناسی دهان و فک و صورت) به شرط عضویت در هیأت علمی، بلامانع است.

لازم به ذکر است؛ داوطلبان می توانند برای دریافت دفترچه راهنما اینجا کلیک نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 13858

به "زمان ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید