ساداتی نژاد: قصد نداریم جای بخش خصوصی را در بازار برنج بگیریم

به گزارش اکسپرس بلاگ، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کمبود برنج باید قبل یا بعد از فصل برداشت این محصول، به وسیله واردات تامین گردد، گفت:قصد نداریم جای بخش خصوصی را در بازار برنج بگیریم.

ساداتی نژاد: قصد نداریم جای بخش خصوصی را در بازار برنج بگیریم

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید جواد ساداتی نژاد در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت برنج گفت: وقتی در فصل برداشت برنج، واردات آن ممنوع است، باید کمبود برنج را یا قبل از مرداد تامین کنیم یا بعد از آبان، این مساله کاملا واضح و تعیین است بنابراین نمی گردد برای یک مساله معمولی مدام به قوانین تبصره زد، بخش خصوصی هم از ما انتظار چنین کاری را ندارد.

وی تاکید نمود: درباره برنج هم ما کاری انجام ندادیم، اعلام کردیم الان فصل ممنوعیت برداشت است و قاعدتا بعد از فصل برداشت باید واردات انجام گردد، با ذخایری هم که در شرکت بازرگانی دولتی ایران داریم بازار را کنترل می کنیم.

وزیر جهاد با بیان اینکه اصلا یکی از وظایف شرکت بازرگانی دولتی این است که اگر بازار دچار نوسان شد، این کار را انجام دهد، تاکید نمود: این به هیچ اسم به آن معنا نیست که می خواهیم جای بخش خصوصی را بگیریم.

ساداتی نژاد گفت: بخش خصوصی باید کار خود را انجام دهد، ولی الان در شرایطی هستیم که بخش خصوصی در زمان واردات به آن میزان که باید برنج وارد می نموده، به هر دلیلی این کار را انجام نداده است بنابراین شرکت بازرگانی دولتی باید ورود کند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ضمن اینکه خشکسالی هم 20 درصد تولیدات برنج را کاهش داده و روی افزایش قیمت تاثیر داشت، اما اثر آن را روی قیمت برنج خارجی با ورود شرکت بازرگانی دولتی باید کنترل کنیم که همین کار را هم انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 17327

به "ساداتی نژاد: قصد نداریم جای بخش خصوصی را در بازار برنج بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساداتی نژاد: قصد نداریم جای بخش خصوصی را در بازار برنج بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید