سجادی: فدراسیون فوتبال برنامه ای برای المپیک نداشت، مدیریت پراشتباه ژیمناستیک مانع بود

به گزارش اکسپرس بلاگ، سرپرست کاروان کشورمان در بازی های المپیک توکیو گفت: مدال طلای حسن یزدانی می توانست رتبه ایران را 7 پله ارتقا دهد.

سجادی: فدراسیون فوتبال برنامه ای برای المپیک نداشت، مدیریت پراشتباه ژیمناستیک مانع بود

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سیدنصرالله سجادی در نشست خبری در خصوص نتیجه کاروان ایران در بازی های توکیو، اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا در چین و توسعه آن در جهان باعث شد تمامی مسابقات لعو شود. تحریم های اقتصادی توانمندی کل دستگاه های ورزش در کشور را به چالش کشید از طرفی تغییر فرایند کسب سهمیه باعث شد تقویم ورزشی فدراسیون ها با تاخیر دنبال شود.

سرپرست کاروان ایران در بازی های توکیو، گفت: بیم و تردید در خصوص برگزاری المپیک نیز خود تاثیر زیادی داشت. باتوجه به اعتراضات مردم ژاپن برگزاری المپیک توکیو مشخص نبود. ما بیشترین سهمیه را در المپیک 2020 داشتیم که 65 ورزشکار در المپیک شرکت کردند. از طرفی تعداد زنان به 11 سهمیه رسید که آمار خوبی است.

سجادی درخصوص بررسی عملکرد فدراسیون ها، یادآور شد: در ژیمناستیک کیخا با امتیاز کم سهمیه را از دست داد، اما نباید از مدیریت پراشتباه فدراسیون غافل شویم که مانع اصلی بود. در بسکتبال 3 نفره امکان کسب سهمیه وجود داشت، اما تعطیلات و دوری باعث شد این سهمیه به دست نیاید. فوتبال با وجود ظرفیت بالایی که دارد، فدراسیون هیچ برنامه ای برای تیم امید در المپیک و بازی های آسیایی نداشت.

وی اضافه نمود: در تکواندو امکان کسب سهمیه های بیشتر وجود داشت که محقق نشد، شنا نیاز به کار مداوم دارد. قایقرانی نیاز به سرمایه گذاری در زیر ساخت ها و حضور مربیان خارجی دارد و قطعا در بازی های آسیایی خبر های خوبی از این رشته خواهید شنید.

معاون اسبق وزیر ورزش همچنین با اشاره با عملکرد کاروان در مقایسه با کشور های دیگر، شرح داد: 10 کشور اول بازی ها 50.54 درصد مدال را کسب کرده و 203 مدال طلا نیز از طریق آن ها کسب شده است. ما در جایگاه بیست و هفتم قرار گرفتیم و نگاهی کوتاه حاکی از این است کشور هایی که جایگاهی بالاتر از ما داشتند، سهمیه های بیشتری هم کسب کرده بودند. مدال طلای حسن یزدانی می توانست جایگاه ایران در المپیک توکیو را 7 پله ارتقا دهد.

سجادی در ادامه صحبت های خود یادآور شد: ایران در بین کشور های آسیایی رتبه 4 را داشت و در بین 30 کشور اول المپیک، از قاره آسیا 4 کشور مدال کسب کردند. با توجه به در پیش بودن بازی های آسیایی کشور ها در رشته های متعدد می توانند حریف سرسختی برای ما باشند.

سرپرست کاروان ایران با اشاره به نظر کارشناسی کیفی کاروان، اظهارداشت: کاراته باتوجه به روش کسب سهمیه عملکرد خیلی خوبی داشت، اما به دلیل دوپینگ سرمربی تیم باید نظارت بیشتری داشته باشد. در بخش بانوان آمادگی آن ها و همینطور کوچینگ ضعیف بود.

وی اضافه نمود: کشتی عملکرد بسیار خوبی داشت، عملکرد تپانچه خیلی خوب بود. عملکرد شمشیربازی در سطح خوب بود، بوکس عملکردی میانه داشت، اما در بازی های آسیایی شانس موفقیت زیادی دارد. در بسکتبال به خاطر قرعه سخت عملکرد آن ها میانه ارزیابی می شود. وزنه برداری هم عملکردی میانه داشت و انتخاب نادرست وزنه برای هاشمی باعث حذف او شد. مسئله ورزشکارسالاری هم زنگ خطر است که باید به آن توجه شود. عملکرد والیبال ضعیف ارزیابی می شود و تیم ملی در حال فاصله گرفتن از روز های خوب است.

وی با اشاره به رشته های دیگر، گفت: تنیس روی میز با عملکردی ضعیف، حواشی زیادی داشت که باید به آن اشاره کرد. دوومیدانی هم در المپیک بسیار ضعیف بود و بازیکن سالاری هم در فدراسیون دیده می شود. تکواندو عملکردی بسیار ضعیف داشت و این دستاورد قابل دفاع نبود. تیروکمان هم همین طور. عملکرد کاروان در حالت کلی میانه به بالا یعنی خوب ارزیابی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 18599

به "سجادی: فدراسیون فوتبال برنامه ای برای المپیک نداشت، مدیریت پراشتباه ژیمناستیک مانع بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی: فدراسیون فوتبال برنامه ای برای المپیک نداشت، مدیریت پراشتباه ژیمناستیک مانع بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید