سد تاج امیر با پیشرفت 52 درصدی در حال ساخت است

به گزارش اکسپرس بلاگ، خبرنگاران/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: سد تاج امیر با پیشرفت 52 درصدی در حال ساخت است.

سد تاج امیر با پیشرفت 52 درصدی در حال ساخت است

داریوش حسن نژاد امروز 15 دی ماه، با اشاره به اینکه احداث سدها با هدف نگهداری و ذخیره آب های سطحی برای مصارف شرب، صنعت و کشاورزی بوده و نقش مهمی در کنترل سیلاب ها دارند، اظهار کرد: در حال حاضر 16 سد در سطح استان لرستان در دست مطالعه است که از این تعداد هفت سد در حال انجام و 6 سد در شرایط بهره برداری قرار دارند.

وی از اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار جهت راه اندازی سد تاج امیر اطلاع داد و افزود: این سد به دلیل وجود بعضی مسائل مدت ها راکد مانده بود که با پیگیری صورت گرفته هم اکنون منابع اقتصادی خوبی به این پروژه اختصاص داده شده است و 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 300 نفر فراهم می گردد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: اعتبار ابلاغی این پروژه در سال 99 از 5 میلیارد تومان به حدود 25 میلیارد تومان افزایش یافته و هم اکنون از محل اعتبارات جهش فراوری 20 میلیارد تومان و از تهاتر بدهی اقتصادیاتی 10 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده است و در صورت تأمین اعتبار در سال 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

حسن نژاد افزود: برای تنوع بخشی به تأمین منابع اقتصادی جهت تکمیل سدهای آبسرده و شهید بروجردی و مخملکوه، استفاده از ظرفیت قانونی ماده 56 به منظور جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی اعلام کرد: با جذب به موقع اعتبارات، فرایند تکمیل و پیشرفت سدسازی در استان با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 11038

به "سد تاج امیر با پیشرفت 52 درصدی در حال ساخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سد تاج امیر با پیشرفت 52 درصدی در حال ساخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید