شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت شد

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت شد.

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت شد

بر اساس این گزارش؛ دولت کویت در بیانیه ای گفت:شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در آمریکا در ساعت 4 عصر به وقت کویت فوت کرد و طبق قانون اساسی شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر جدید کویت است. کویت به سبب درگذشت شیخ صباح الاحمد الصباح 40 روز عزای عمومی اعلام می کند.

طبق ماده چهارم قانون اساسی کویت و ماده نخست قانون مورثی این کشور امیرنشین حاشیه خلیج فارس، ولیعهد این کشور در صورت فقدان امیر، جانشین آن می شود. طبق ماده 60 قانون اساسی کویت، امیر جدید سوگند یاد می کند که به قانون اساسی و قوانین کشور احترام بگذارد و از آزادی ملت و منافع و اموال و استقلال کشور و تمامیت ارضی آن پاسداری کند.

از سوی دیگر رئیس مجلس کویت در توییتی گفت که امیر جدید شیخ نواف فردا ساعت 11 صبح به وقت محلی سوگند یاد می کند.

گفتنی است که دیوان امیری کویت ساعاتی قبل از درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور خبر داد.

شیخ نواف کیست؟

شیخ نواف 83 ساله است که از 14 سال قبل ولیعهد این کشور بوده است. شیخ صباح پس از اینکه امیر کویت شد شیخ نواف را به ولایتعهدی خود در هفتم فوریه سال 2006 برگزید و وی در برابر شیخ صباح و مجلس در بیستم فوریه همان سال، سوگند یاد کرد. وی متولد 25 ژوئن 1937 در فریج الشیوخ در شهر کویت است. وی 4 پسر به نامهای احمد، فیصل، عبدالله و سالم و یک دختر دارد.

وی در مدت قریب به 60 سال سمت های مختلفی از جمله وزارت کشور و دفاع را برعهده داشته است. وی کار سیاسی خود را با استانداری در سال 1962 شروع کرد و به مدت 16 سال استاندار حولی بود و سپس در سال 1978 وزیر کشور و سال 1988 وزیر دفاع کویت شد. وی پس از آزادسازی کویت از ارتش صدام، به عنوان وزیر امور اجتماعی و کار در آوریل سال 1991 انتخاب شد و سپس معاون رئیس گارد ملی در سال 1994 شد و مجددا در سال 2003 وزیر کشور کویت شد و در سال 2006 هم ولیعهد کویت بود و امروز 29 سپتامبر 2020 هم به عنوان امیر کویت انتخاب شد.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8198

به "شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید