فروش دراگون کوئست 11 از 5 میلیون نسخه گذشت

به گزارش اکسپرس بلاگ، جدیدترین قسمت مجموعه بازی های دراگون کوئست توانسته است موفقیت بسیار بزرگی کسب کند. شرکت بازی سازی اسکوئر انیکس خبر داده که بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age فروشی بیش از 5.5 میلیون نسخه داشته باشد.

فروش دراگون کوئست 11 از 5 میلیون نسخه گذشت

مجموعه بازی های دراگون کوئست، در عین اینکه محبوبیت بسیار زیادی در ژاپن دارند، چندان در بیرون از این کشور تحویل گرفته نشده اند؛ طوری که معمولا با فروشی شگفت انگیز در ژاپن برای این سری بازی ها روبرو شده ایم، ولی بیرون از ژاپن، مخالف این موضوع را دیده ایم. این موضوع با عرضه جدیدترین قسمت این مجموعه بازی ها کاملا فرق نموده است.

بازی دراگون کوئست 11 سال گذشته عرضه شد و نه تنها از سوی منتقدان و بازی نماینده ها بازخوردهای بسیار مثبتی گرفت، بلکه برای اولین بار است که می شنویم این مجموعه هم چنین بیرون از ژاپن، فروشی بسیار خوب را تجربه نموده است.

دراگون کوئست 11 در تابستان سال 2017 در ژاپن روی پلی استیشن 4 و کنسول دستی 3DS عرضه شد. البته این دو بازی کاملا با یکدیگر فرق می نمایند. تابستان سال گذشته شاهد عرضه نسخه انگلیسی بازی روی پلی استیشن 4 و کامپیوتر بودیم. سال جاری هم با عرضه نسخه بهبود یافته بازی برای سوییچ روبرو شدیم. شرکت اسکوئر انیکس برای محاسبه فروش کلی بازی، هر سه نسخه مختلف بازی را در نظر گرفته است.

یوجی هوری (Yujo Horii)، خالق مجموعه بازی های دراگون کوئست، در قالب یک پیام درباره فروش خوب بازی گفته است:

کاملا معتقدم که این موفقیت، به لطف هواداران مان که همواره مجموعه دراگون کوئست را دوست داشته اند و هم چنین بازی نماینده های جدیدی که با این بازی، دراگون کوئست یا نقش آفرینی های ژاپنی را کشف کردند، محقق شده است.

اگر می توانستم در زمان به عقب بروم و با خودم، زمانی که مشغول ساخت اولین دراگون کوئست بودم، دیدار کنم، دوست داشتم به او بگویم که 30 سال آینده بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age عرضه شده و تمام جهان و تمام زبان ها، آن را دوست داشته اند. من ادامه خواهم داد و تمام کوشش خود را خواهم کرد بازی های دراگون کوئست بیشتری به هواداران مان در تمام جهان ارایه دهم. از تمام هوادارانی که از این بازی لذت برده اند، تشکر می کنم.

بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age در حال حاضر روی پلتفرم های پلی استیشن 4، کامپیوتر و نینتندو سوییچ عرضه شده است.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 253

به "فروش دراگون کوئست 11 از 5 میلیون نسخه گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش دراگون کوئست 11 از 5 میلیون نسخه گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید