فناوری سوپرخازن با قابلیت شارژ سریع ، گوشی خود را با انرژی پاک پر کنید

به گزارش اکسپرس بلاگ، کارشناسان دانشگاهی با اختراع یک فناوری سوپرخازنی که قادر به ذخیره و تامین برق با سرعت بالاست امیدوارند که یک قدم به محقق شدن رویایشان برای ذخیره انرژی پاک برداشته باشند.

فناوری سوپرخازن با قابلیت شارژ سریع ، گوشی خود را با انرژی پاک پر کنید

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، محققان موسسه فناوری پیشرفته سوری در انگلستان از فناوری جدیدی رونمایی کرده اند که پتانسیل خوبی برای ایجاد تحول در مصرف انرژی در وسایل نقلیه و کاهش اتلاف انرژی تجدیدپذیر در شبکه برق رسانی ملی دارد.

تیم تحقیقاتی امیدوار است که این فناوری با هموار کردن طبیعت متناوب منابع انرژی، پیشرفت عظیمی را در تامین انرژی از باد، موج و خورشید رقم خواهد زد.

این فناوری مبتنی بر ماده ای به نام پلی نیلین یا PANI است که انرژی را از طریق مکانیسمی معروف به pseudocapacitance ذخیره می کند. این ماده پلیمری ارزان قیمت رساناست و می تواند به عنوان الکترود در دستگاه سوپرخازن مورد استفاده قرار گیرد. این الکترود با به دام انداختن یون های درونش شارژ می شود و این کار را با تبادل الکترون ها با یون انجام می دهد.

محققان می گویند: آینده انرژی جهان به نحوه مصرف مصرف کنندگان و صنعت بستگی دارد و کارآمد کردن تولید انرژی با کمک سوپرخازن ها یکی از فناوری های پیشرو در ذخیره متناوب انرژی و تولید انرژی بیشتر به شمار می رود. تحقیقات ما مبنایی برای دستگاه های پرانرژی خواهد بود که با قدرت بالا کار می کنند و هر روز کاربرد های بیشتری پیدا می کنند.

آن ها می افزایند: این پژوهش بلندپروازانه و تأثیرگذار، پتانسیل این را دارد که شیوه زندگی همه ما را تغییر دهد و این کار برای افزایش کارآمد راه حل های شارژ سریع و برداشت انرژی از محیط زیست لازم است.

به گفته محققان، این فناوری کاربرد های بسیار متنوعی دارد که از میان آن ها می توان به شارژ انرژی در فناوری های پوشیدنی و اینترنت اشیاء اشاره کرد که انقلابی در صنعت نسل پنجم شبکه موبایل یا 5G ایجاد خواهد کرد. از نظر محققان، این سوپرخازن قابلیت و کاربرد های بی حد و مرزی دارد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4042

به "فناوری سوپرخازن با قابلیت شارژ سریع ، گوشی خود را با انرژی پاک پر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری سوپرخازن با قابلیت شارژ سریع ، گوشی خود را با انرژی پاک پر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید