ماهیگیر خوش شانس با استفراغ نهنگ پولدار شد!

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - ماهیگیر تایلندی با پیدا کردن بزرگترین قطعه استفراغ نهنگ که ارزش آن حدود 2/4 میلیون پوند است، یک شبه پولدار شد.

ماهیگیر خوش شانس با استفراغ نهنگ پولدار شد!

به گزارش خبرنگاران، یک ماهیگیر خوش شانس تایلندی چیزی از دریا پیدا کرد که می توان گفت برای همه عمر او کافی باشد. او توانست قطعه ای در دریا پیدا کند که بسیار با ارزش است. این ماده که به کهربا یا استفراغ نهنگ معروف است در سیستم گوارشی نهنگ یافت می گردد. این ماده به عنوان یک ماده گران قیمت در صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

آمبرگ یا استفراغ نهنگ به دلیل داشتن الکل بی بو که از آن استخراج می گردد، باعث می گردد تا ماندگاری رایحه عطر بیشتر گردد. از این ماده به عنوان یک گنج دریایی و طلای شناور یاد می گردد. این احتمالا بزرگترین قطعه آمبرگ یافته شده در دنیا است. هر کیلوگرم از آن به قیمت 23740 پوند فروخته می گردد. ارزش این قطعه 2/4 میلیون پوند است. این در حالی است که حقوق ماهیانه ماهیگیری او 500 پوند است.

ناریس سوواناسانگ، 60 ساله، هنگامی که در ناخون سی تهمارت، در جنوب تایلند در کنار دریا قدم می زد، چندین توده رنگ پریده سنگ مانند را در ساحل دید. او پسر عموهایش را صدا کرد تا به او یاری کند تا این سنگ ها را به خانه ببرد، جایی که آن ها آغاز به آنالیز این کشف غیر معمول کردند. این خانواده با سوزاندن سطح آن با فندک، باعث ذوب شدن فوری سطح آن شدند. این اتفاق باعث شد که بوی مشک از این قطعه سنگ منتشر گردد که این اتفاق باعث شد که آن ها متوجه شوند که چیز با ارزشی را کشف نموده اند.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10130

به "ماهیگیر خوش شانس با استفراغ نهنگ پولدار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهیگیر خوش شانس با استفراغ نهنگ پولدار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید