مشکل عرضه محصولات لبنی با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل گردد

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - بر اساس نامه انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران به معاون اول رئیس جمهوری در مورد تداوم مشکل عرضه محصولات لبنی مشمول تخفیف 10 درصدی، معاون اول رئیس جمهور، در راستای نامه انجمن صنایع لبنی از وزیر جهاد خواسته است تا مشکل عرضه محصولات لبنی را با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل نماید.

مشکل عرضه محصولات لبنی با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل گردد

به گزارش ایسنا، در همان ابتدای شروع به کار دولت بود که وزیر جهاد، از توافق با کارخانه های لبنی برای کاهش غیردستوری 10 درصد 3 قلم کالای لبنی اطلاع داد. خبری که از سوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی تائید و عنوان شد که این کاهش 10 درصدی تصمیمی موقتی با هدف یاری به دهک های محروم است که نه از محل کاهش هزینه های فراوری بلکه به نشانه همراهی صنایع لبنی با دولت و اعمال 10 درصد تخفیف به مصرف کنندگان (5 درصد از پخش و 5 درصد از خرده فروشی) ارائه شده است.

با این حال آنچه در ادامه رخ داد این بود که در مشاهدات میدانی بازار، این کالاها آنچنان که انتظار می رفت در دسترس مصرف کنندگان قرار نگرفته است. مسئله ای که سخنگوی انجمن صنایع لبنی علت آن را عدم انگیزه خرده فروشی ها به دریافت و عرضه این سه قلم کالا به علت کاهش سود این اقلام دانست.

پس از آن بود که نامه ممبینی - رئیس اتاق اصناف ایران به معاون اول رئیس جمهوری نیز رسانه ای شد که از گلایه اصناف به علت کاهش سودشان در فروش این اقلام حکایت داشت.

در ادامه انجمن صنایع فرآورده های لبنی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری، وزیر جهاد و وزیر صمت، ضمن تشریح وجود مشکل عرضه محصولات مشمول تخفیف با وجود فراوری قابل توجه این اقلام، پیشنهاد داد که فراوریکنندگان صنایع لبنی آماده هستند اقلام مورد احتیاج دهک های محروم را به هر اندازه که دولت تعیین کند در میادین میوه و تره بار و یا با قرار دادن در سبد و بن الکترونیکی کالای خانوارهای محروم تامین کند.

اخیرا اما محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری که ریاست ستاد تنظیم بازار را نیز بر عهده دارد، با پیشنهاد انجمن صنایع فرآورده های لبنی موافقت نموده و از وزارت جهاد که حالا با احیای قانون، تمرکز اختیارات این وزارتخانه، مسئولیت تامین کالاهای اساسی حوزه کشاورزی را حتی تا سطح خرده فروشی ها بر عهده دارد، خواسته است تا مشکل عرضه محصولات لبنی را با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار سراسر کشور و یا قرار دادن این کالاها در بن الکترونیکی کالاهای اساسی خانوارهای محروم حل نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 19276

به "مشکل عرضه محصولات لبنی با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل عرضه محصولات لبنی با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید