میزبان تیم شایسته کاراته ایران هستیم، همه امکانات لازم فراهم است

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، شرایط فعلی کشور با وجود شیوع بیماری کرونا و مسائل مربوط به آن باعث شد تا فدراسیون کاراته پس از موافقت و همراهی وزارت ورزش، اعضای تیم ملی را برای حضور در دو مرحله از رقابتهای کاراته وان که امتیازات آن برای ملی پوشان ایران در جهت کسب المپیک اهمیت فوق العاده ای داشت، زودتر از موعد مقرر به اتریش اعزام کنند.

میزبان تیم شایسته کاراته ایران هستیم، همه امکانات لازم فراهم است

طبق برنامه قرار است ملی پوشان کاراته بعد از پایان رقابتهای لیگ جهانی راهی آلمان شده و در شهر فرانکفورت یک اردوی 10 روز را سپری کنند. اردویی که در باشگاه تمرین امیرولدخانی عضو پیشین تیم ملی کشورمان برپا خواهد شد. در همین رابطه با ولدخانی گفتگویی داشتیم.

حضور در تیم ملی

ولدخانی در خصوص معرفی خود به خبرنگاران گفت: کاراته را نزد استاد محترم محمد رضا نصرتیان شروع کرده و در سن 23 سالگی به عضویت تیم ملی کاراته ایران درآمدم. بعد از انقلاب در اولین تیم ملی به سرپرستی استاد نخعی در سال 1983 انتخاب و در سال 1984 به مسابقات جهانی هلند در شهر ماستریخت اعزام شدیم. اساتیدی چون محمد بهرامی، فرید خطیری، قاسم یادمند، حبیب اله ناظریان، محمد توحیدی و علی پورصمدی از هم دوره های من بودند. بعد از آن مسابقات سال 1985 برای ادامه تحصیل راهی آلمان و شهر فرانکفورت شدم.

کاراته در آلمان

بعد از دریافت مهندسی در ماشین های سنگین همچنان کاراته خود را ادامه داده و در آلمان پیروز به کسب چندین مقام ایالتی و کشوری شدم که بخاطر نداشتن پاسپورت آلمانی راهیابی به تیم ملی آلمان امکان پذیر نبود. با ساخت باشگاهی در فرانکفورت شروع به فعالیت مربیگری کرده و پیروز به اخذ کنندگی شوتوکان ایران ایالت هِسِن شدم، سال 2003 با تأسیس اولین باشگاه کاراته و همکاری کردن با فدراسیون آلمان، به عنوان رئیس کمیته فنی این ایالت انتخاب و سپس با شناختی که نسبت به کیفیت کاراته من در کشور آلمان پیدا شد به عنوان اولین ایرانی مجوز برگزاری آزمون و اعطای کمربند مشکی تا دان 5 را اخذ کردم. در این مدت نیز سمینارهای زیادی در آلمان، و شهرهای مختلف اروپا برگزار کرده در نهایت سال 2009 اقدام به تأسیس بزرگترین باشگاه کاراته به مساحت تمرینی 300 متر و جمعاً 780 متر در آلمان کردم. همکاری من با خانه ورزش و فدراسیون آلمان باعث شد اردوهای تیم ملی در باشگاه من برگزار شود، در همین زمینه خانه ورزش این باشگاه را بعنوان پایگاه تمرینی در این ایالت معرف کرد.

شکست ژاپن بهترین خاطره من

در جریان مسابقات جهانی 2014 آلمان برای اولین بار تیم ایران با پیروزی بر میزبان قهرمان جهان شد. من در شهر برمن در کنار ملی پوشان بودم. وقتی تیم ملی با کادر فنی مجرب خود و با هدایت شهرام هروی پیروز به پیروزی برابر ژاپن شدند، خیلی خوشحال شدم. این بهترین خاطره من بود و ثابت کرد که ایران برترین تیم کاراته جهانست. کسب سه قهرماین متوالی و ایستادن روی سکوی نخست جهان در شش سال متوالی کار بزرگی بود که فقط از تیم با صلابت ایران بر می آمد.

میزبانی از تیم ملی برای ما افتخار است

وقتی با من در خصوص حضور تیم ملی در فرانکفورت صحبت شد، خوشحال شده و اعلام آمادگی کردم. همه امکانات برای برگزاری یک اردوی تمرینی مفید و بسیار خوب فراهم است. خیلی باعث افتخار است که شایسته ترین تیم تاریخ کاراته ایران با مدیریت تحسین برانگیز و ارزشمند طباطبایی و همکارانش در فدراسیون کاراته که با وجود مسائل و محدودیت ها تا این حد از پیشرفت کرده که مورد احترام کاراته جهان قرار گرفته است. همچنین تلاش های جواد سلیمی در بخش داوری قابل تقدیر است. همه ما از این بابت افتخار می کنیم و امیدواریم در المپیک نتایج این تلاش ها به خوبی به بار نشسته بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1103

به "میزبان تیم شایسته کاراته ایران هستیم، همه امکانات لازم فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبان تیم شایسته کاراته ایران هستیم، همه امکانات لازم فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید