نیمی از بیماران کرونایی این اشتباه را انجام دادند

به گزارش اکسپرس بلاگ، نیمی از مبتلایان به کرونا به علت بی توجهی به این مورد و انجام اشتباه به بیمار دچار شدند.

نیمی از بیماران کرونایی این اشتباه را انجام دادند

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، کارشناسان پزشکی از چندین روش مختلف برای کند کردن سرعت گسترش ویروس استفاده کردند. استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مرتب دست ها یاری های موثری در کاهش گسترش این بیماری داشتند و روش هایی مانند اپلیکیشن های نشان دهنده ازدحام جمعیت و بیماران مبتلا به کرونا نیز بر کند کردن سرعت شیوع می توانستند بهتر عمل نمایند اگر اغلب افراد از آن استفاده نمایند.

اعتماد پیش فرض

به بچه ها خود یاد دهید که به مرد یا زن غریبه، آقا یا خانم بگویند نه عمو یا خاله؛ زیرا با وجود شناختی که از عمو یا خاله خود دارند، موجب اعتماد پیش فرض به دیگران می گردد و راحت تر به غریبه ها اعتماد می نمایند. در ما بزرگسالان نیز وضعیتی مشابه به وجود می آید و ناخودآگاه به افراد خانواده، دوستان صمیمی و نزدیکان خود اعتماد پیش فرض داریم. وقتی افرادی را به نکات مثبت رفتاری برای مدت زمان طولانی می شناسیم زمینه اعتماد ما به آنها ساخته می گردد. این موضوع در شیوع کروناویروس هم اثر گذاشته است.

در برابر آنها نکات بهداشتی را رعایت نمی کنیم

به طور ناخودآگاه در برابر خانواده و دوستان ماسک خود را در می آوریم و فاصله اجتماعی را نیز رعایت نمی کنیم؛ زیرا معتقدیم آنها به اندازه ما مراقب خودشان هستند. به یاد داشته باشید که ویروس کرونا به علت انتقال سریع و راحت خود تمام کشورها را درگیر نموده است.

پس در واقع اگر دوستان و خانواده شما هم رعایت نموده باشند؛ ممکن است به علت عدم رعایت شخصی دیگر، ویروس به آنها یا خود شما منتقل شده باشد.

پس مراقب خودتان و عزیزان تان باشید. به این علت که آشنایی را می بینید ماسک خود را در نیاورید. از دست دادن با دیگران قبل از استریل و ضد عفونی کردن خودداری کنید.

طبق ظرفیت شرکت های دارویی که متعهد به ساخت واکسن کرونا شدند و جمعیت دنیا، ممکن است واکسن این ویروس تا 4 سال دیگر هم تمام مردم دنیا را پوشش سراسری ندهد بنابراین باید در این مدت باید مراقب افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی بدن ضعیفی دارند باشیم.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8182

به "نیمی از بیماران کرونایی این اشتباه را انجام دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از بیماران کرونایی این اشتباه را انجام دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید