آینده بازار سهام در آمریکا چه می شود؟

به گزارش اکسپرس بلاگ، بر اساس یک نظرسنجی جدید که از سوی موسسه مالی و خدمات بانکداری گلدمن سَکس اجرا شده، نیمی از سرمایه گذاران نهادی بر این باورند که شاخص S&P 500 پیش از بهبود، ریزش دیگری را تجربه می کند.

آینده بازار سهام در آمریکا چه می شود؟

به گزارش تجارت نیوز، پس از نوسانات شدید بورس تحت تاثیر ویروس کرونا، بازار سهام در ایالات متحده در ماه آوریل در نهایت تقویت شد. تا پیش از ماه آوریل، مهم ترین شاخص های بورسی این کشور بدترین سقوط ها از سال 1933 تا به امروز را به دلیل پیامدهای رکود مالی تجربه کردند.

شرکت های سرمایه گذاری در تلاشند تا با بررسی بازار، دریابند که آیا بورس آمریکا باز هم ریزش های دیگری را به ثبت می رساند یا تقویت می شود.

موسسه گلدمن سَکس اخیرا از هزار و 800 سرمایه گذاری نهادی در این زمینه پرسش کرده است.

پنجاه درصد از شرکت کنندگان بر این باورند که پیش از بهبودی، بازار با ریزش های بیشتری روبرو خواهد شد.

دو سوم از این افراد انتظار دارند که شاخص S&P 500 تا پایان سال جاری در محدوده دو هزار و 500 واحد باقی بماند. 37 درصد از آنها اما سطح بیش از دو هزار و 800 را برای این شاخص پیش بینی کرده اند.

شاخص S&P 500 در حال حاضر (در لحظه تنظیم گزارش) در سطح دو هزار و 761 واحد قرار داد و تحت تاثیر پیامدهای مالی شیوع کرونا در آمریکا و اروپا از ابتدای سال 2020 تا به امروز بیش از 14 درصد کاهش یافته است.

بر اساس بررسی این موسسه مالی و خدمات بانکداری، 45 درصد از سرمایه گذاران نهادی، داده های مالی منتشرشده در ماه آوریل را حائز اهمیت نمی دانند. به عقیده آنها گزارش های نیمه دوم ماه مارس نشان داد که رکود موجود تحت تاثیر قرنطینه و تعطیلی کسب وکارها ضربه سختی به اقتصاد وارد کرده است.

بازارها البته تا حد زیادی این نتایج را نادیده گرفتند.

نرخ مرگ ومیر و مبتلایان به بیماری کرونا و نمودارهای موجود، اطلاعاتی است که سرمایه گذاران بیش از هر عامل دیگری دنبال کرده و بر اساس آن به پیش بینی بازارها می پردازند.

گزارش های مالی ضعیف از یک سو و افت قیمت نفت تحت تاثیر جنگ نفتی عربستان و شیوع کرونا از سوی دیگر، موجب شد بازار سهام در آمریکا چند سقوط کم سابقه را تجربه کند. با این حال، روز پنج شنبه گذشته پس از آنکه فدرال رزرو خبر از بسته حمایتی جدید معادل 2.3 تریلیون دلار داد، شاخص های بورس در آمریکا رشد کردند.

نهایی شدن توافق اوپک پلاس هم البته می تواند خبر خوب دیگری برای بازار سهام باشد. این گروه پس از چند نشست ویدیویی، در نهایت به این نتیجه رسیدند که به مدت دو ماه 9.7 میلیون بشکه از تولید خود را کاهش دهند. این بیشترین میزان کاهش تولید نفت این گروه در طول تاریخ محسوب می شود.

البته اجرای توافق کاهش تولید تا پایان سال 2022 ادامه خواهد یافت اما میزان کاهش در دوره های مختلف تغییر می کند.

علی رغم این کاهش تاریخی اما برخی ابراز نگرانی کرده اند که این میزان برای مقابله با رکود کنونی کافی نیست.

به گفته تحلیلگران، اگرچه میزان کاهش این گروه کمتر از سطح مورد نیاز بازار است و تنها افزایش چشمگیر ذخایر نفت را به تعویق می اندازد، اما تسکین موقتی برای صنعت انرژی و اقتصاد جهان محسوب می شود.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 2778

به "آینده بازار سهام در آمریکا چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده بازار سهام در آمریکا چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید