افزایش 30 درصدی آتش سوزی در مراتع و عرصه های کشاورزی

به گزارش اکسپرس بلاگ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آتش سوزی 142 هکتار از مراتع این استان در 5 ماه سال جاری اطلاع داد و گفت: سال جاری نسبت به سال گذشته با 30 درصد افزایش حریق در عرصه های کشاورزی روبرو بودیم.

افزایش 30 درصدی آتش سوزی در مراتع و عرصه های کشاورزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، منصور شیشه فروش با اشاره به اینکه 90 درصد علت حریق در عرصه های کشاورزی و مراتع استان اصفهان خطای انسانی است، اظهار کرد: خزان زودهنگام و گرمای هوا هم از علل دیگر حریق در اصفهان بوده است.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی آتشسوزی مراتع این استان، اظهار کرد: از ابتدای امسال 58 حریق در 142 هکتار از عرصه های کشاورزی و مراتع استان اصفهان اتفاق افتاده که 37 درصد آن در غرب استان و 43 درصد در مناطق جنوب استان و 10 درصد هم در مناطق دیگر استان اصفهان گزارش شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با توصیه به کشاورزان بر پرهیز از آتش زدن علوفه باقی مانده در مزارع توضیح داد: اندکی غفلت باعث آتش سوزی در باغ ها و زمین های کشاورزی می گردد.

شیشه فروش اعلام کرد: شناسایی عرصه های اولویت دار و گشت و مراقبت 70 تیم عملیاتی و هرس علف های خشک توسط شهرداری ها و دهیاری ها، از اقدامات پیشگیرانه برای بروز حریق است.

وی از سازمان جنگل ها و مراتع کشور درخواست کرد که بالگرد مجهز به سبد آبپاش در استان اصفهان مستقر کند و اضافه کرد: مناطق چادگان و سمیرم به علت عشایر خیز بودن و مراتع وسیع احتیاج به دو پایگاه اطفای حریق دارد که ضروری است سازمان جنگل ها و مراتع کشور اعتبارات آن را تخصیص دهد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 7101

به "افزایش 30 درصدی آتش سوزی در مراتع و عرصه های کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی آتش سوزی در مراتع و عرصه های کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید