تداوم آلودگی هوای شهر تهران

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - هوای پایتخت وارد یازدهمین روز آلوده شد و تداوم این شرایط تا فردا پیش بینی و در چنین شرایطی توصیه می گردد مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

تداوم آلودگی هوای شهر تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (3 دی ماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با شروع تردد خودروها، آسمان بیشتر مناطق غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و گاهی بارش باران در ساعات بعدازظهر تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. در اواخر وقت نیز با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش بینی می گردد و به تبع آن کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (4 دی ماه) همراه با شروع تردد خودروها باعث می گردد در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

طی روز با افزایش ناپایداری جوی احتمال می رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم گردد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با این حال پیش بینی می گردد در شامگاه فردا (4 دی ماه) افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق پرتردد باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا گردد، اگرچه نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 144 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 143 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10642

به "تداوم آلودگی هوای شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوای شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید