روحانی: به زودی طرحی جدید برای مدیریت بیماری کرونا تصویب می شود

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - رئیس جمهور گفت با توجه به ورود کشور به مرحله جدیدی از شیوع ویروس کرونا و لزوم قطع هر چه سریعتر زنجیره ابتلا و کاهش نرخ مرگ و میر، نیازمند اقدامات هماهنگ و نظارت دقیق بر فعالیت ها از سوی دستگاه های مختلف و همچنین ارائه طرحی جامع برای مقابله با این بیماری متناسب با شرایط شیوع در شهرهای مختلف کشور هستیم.

روحانی: به زودی طرحی جدید برای مدیریت بیماری کرونا تصویب می شود

حسن روحانی روز پنج شنبه در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: فرایند طی شده در مدیریت مقابله با کرونا در کشور از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز با فراز و فرودهایی همراه بوده که با توجه به کسب اطلاعات و اقدامات انجام گرفته، تجارب بسیار مغتنم و ارزشمندی است.

روحانی با اشاره به اینکه ممکن است در این جهت در برخی مواقع با کاستی ها و یا ناهماهنگی هایی روبرو بوده باشیم، گفت: ستاد ملی کرونا به عنوان مرجع اصلی تصمیم گیری برای مقابله با این بیماری، نیازمند بررسی طرحی جامع برای مهار بیماری در مراحل پیشگیری، پیگیری، محدودسازی و درمان جدید است.

رئیس جمهوری افزود: با توجه به مولفه های مهمی چون تاب آوری اقتصادی که در اثر تحریم های ظالمانه ایجاد شده است، حفظ سلامت مردم به عنوان اولویت اصلی نظام همیشه مورد تاکید بوده و ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند.

روحانی با بیان اینکه طرح جامع می بایست با توجه به تجارب گذشته، تمامی نقاط کشور را متناسب با شرایط شیوع بیماری تحت پوشش قرار دهد، افزود: در این طرح جامع وظایف تک تک کمیته های تخصصی به صورت شفاف معین شده است و در کمترین زمان و بدون پیچیدگی های بروکراتیک و رفت و برگشت های اداری دستگاه های ذیربط در اسرع وقت به وظایف معین شده عمل می کنند.

رئیس جمهوری افزود: با توجه به مصوبات گوناگونی که تا به امروز ستادملی مقابله با کرونا داشته است، می بایست با یکپارچه سازی تمامی مصوبات و تصمیمات براساس تقسیم بندی کشور به سه بخش زرد، قرمز و بحرانی اقدام شود تا براساس هریک از این شرایط ها سیاست های مقابله ای و اعمال محدودیت ها عملیاتی شود.

روحانی طراحی سناریوی اقناع و هدایت افکار عمومی متناسب با طرح جامع را از الزامات اجرای دقیق این طرح مطرح نمود و افزود: ستادهای استانی با توجه به این طرح که اختیاراتی به آنان تفویض خواهد شد، موظف به اجرای سیاست های ابلاغی متناسب با شرایط ایجاد شده در استان خود در قالب طرح جامع خواهند بود.

روحانی در این جلسه همچنین با قدردانی از همکاری منسجم همه کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا با قرارگاه عملیاتی این ستاد بویژه در اعمال محدودیت های اخیر و تعطیلی کسب و کارها از ساعت 18 با توجه به محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه، از مردم نیز بخاطر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت محدودیت ها برای قطع کامل زنجیره ابتلای ویروس، تشکر کرد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9504

به "روحانی: به زودی طرحی جدید برای مدیریت بیماری کرونا تصویب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: به زودی طرحی جدید برای مدیریت بیماری کرونا تصویب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید