زمستان متفاوتی را در این نقاشی ها تجربه کنید

به گزارش اکسپرس بلاگ، با فرا رسیدن زمستان منتخبی از تابلوهای نقاشی مشهوری که با الهام از تغییرات طبیعت در فصل پایانی سال خلق شده اند را معرفی می کنیم.

زمستان متفاوتی را در این نقاشی ها تجربه کنید

به گزارش خبرنگاران، دانه های برفی که از آسمان روی سقف خانه های شهر فرود می آیند، مردمی که با لباس های گرم در معابر برفی قدم می زنند و درختانی که برف همچون ردا شاخه ها و برگ های آن ها را پوشانده است، موضوع آثار مشهور هنرمندان نامداری همچون رنوار، مونه و ون گوگ هستند.

پیر اگوست رنوآر یکی از چهره های اصلی امپرسیونیسم جهان پیرامون خود را نقاشی می کرد. او در تابلو نقاشی اسکیت بازها در پارک بولوین یکی از فعالیت های زمستانی محبوب پاریسی ها در سال های دور را به نمایش گذاشته است.

کلود مونه که از مشهورترین نقاشان امپرسیونیست محسوب می شود و برای خلق تابلوهای نقاشی در قالب مجموعه های مختلف معروفیت دارد، در تابلو نقاشی بلوار سن دنی فضای زمستانی شهر در نور روز را به تصویر کشیده است.

پل گوگن بیشتر برای خلق آثار امپرسیونیست و بازی با رنگ و مجموعه تاهیتی معروفیت دارد اما در این تابلو نقاشی که منظره ای از فصل زمستان را به تصویر کشیده است هنوز می توان ویژگی های امپرسیونیسم را در نقاشی او مشاهده کرد.

این تابلو نقاشی به عنوان نخستین تابلو نقاشی که ون گوگ در آرل خلق کرد شناخته می شود. او در آن زمان 35 ساله بود. این هنرمند در فاصله بین 1882 تا 1889 بیش از 10 تابلو نقاشی رنگ روغن و آبرنگ از این منطقه نقاشی کرد.

کاسپار داوید فردریش نقاش مشهور آلمانی رمانتیک در این تابلو نقاشی تصویر برخورد یک کشتی بریتانیایی با کوه یخ را که برای کاوش راهی قطب شمال شده را به تصویر کشیده است.

این تابلو نقاشی را نیز مونه خلق کرده است. مونه استاد خلق منظره های زمستانی بود و حدود 100 مورد از آن ها را خلق کرد. این بزرگترین تابلو زمستانی مونه است که در آن یک پرنده سیاه بر روی تکه چوبی نشسته است اما نکته قابل توجه درباره این نقاشی استفاده از نوعی رنگ آبی برای به تصویر کشیدن سایه بر روی برف است.

این تابلو نقاشی که در آن جاده ای در یک روز برفی به تصویر کشیده شده است را کامیل پیسارو نقاش مشهور دانمارکی ـ فرانسوی خلق کرده است. او علاوه بر این تابلو، جاده منتهی به ورسای را بارها در فصل های مختلف نقاشی کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 19817

به "زمستان متفاوتی را در این نقاشی ها تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان متفاوتی را در این نقاشی ها تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید