سینما دوریل بدون برگزاری برندگان اش را گفت

به گزارش اکسپرس بلاگ، چهل و دومین جشنواره بین المللی مستند سینما دوریل فرانسه که برگزاری آن به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شد، اقدام به معرفی برندگان این رویداد به صورت آنلاین کرد.

سینما دوریل بدون برگزاری برندگان اش را گفت

به گزارش خبرنگاران، این رویداد سینمایی که قرار بود از تاریخ 13 تا 22 مارس (23 اسفند تا 3 فروردین) در فرانسه برگزار شود،در نهایت با تصمیم برگزارکنندگان به دلیل حفظ سلامت مخاطبان و سینماگران لغو شده بود، امروز فهرستی از برندگان را چهل و دومین دوره جشنواره را بر اساس فیلم های انتخاب شده در جشنواره در سایت رسمی خود منتشر کرد.

در بخش بهترین مستند بلند جشنواره سینما دوریل، جایزه بهترین فیلم به سال اکتشاف به کارگردانی لوئیس لوپز کاراسکو از کشور اسپانیا رسید و شب دیگری نخواهد بود ساخته النور وِبر از فرانسه، مورد تقدیر ویژه هیات داوران قرار گرفت.

همچنین هیات داوران بخش مستندهای اول و مستندهای کوتاه هم جایزه بهترین مستند اول جشنواره سینما دوریل فرانسه را به مستند 110 دقیقه ای دیروز چیزهای عجیبی در آسمان بود به کارگردانی برونو ریساس اهدا کرد و جایزه بهترین مستند کوتاه جشنواره هم به صورت مشترک به دو مستند بازگشت به 2069 و عجله نکن هر دو به کارگردانی الیس فلورنتی و مارسل تورکوفسکی محصول آلمان، فرانسه و بلژیک رسید.

امسال مستندهای گنجینه های گوهر، تپه های مارلیک و یک آتش به کارگردانی ابراهیم گلستان و آب و آتش و خانه سیاه است ساخته های مشترک ابراهیم گلستان و فروغ فرخزاد در بخش نمایش های ویژه جشنواره حضور داشتند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 2513

به "سینما دوریل بدون برگزاری برندگان اش را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینما دوریل بدون برگزاری برندگان اش را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید