شناسایی ساز و کار اصلی کرونا در بدن

به گزارش اکسپرس بلاگ، سلول های ریه به محل تجمع سیتوکین تبدیل می شوند، پاسخ ایمنی که منجر به ذات الریه حاد و به ویژه پنومونی COVID-19 است.

شناسایی ساز و کار اصلی کرونا در بدن

داروساز ایتالیایی، آنالیسا چیوسولو گفت: براساس تحقیقات، COVID-19 به هموگلوبین آسیب می زند و با ایجاد اختلال در توانایی گلبول های قرمز در انتقال اکسیژن در بدن، موجب اختلال در عملکرد ریه ها و منجر به سندرم پریشانی حاد می شود.

اگر تئوری نامه وی تأیید شود، این مسئله بسیاری از موارد حل نشده درباره کرونا ویروس جدید، از جمله افزایش آسیب پذیری مردان به ویژه مرد های دیابتی را به این بیماری ویروسی جدید و همچنین شیوع پایین زنان باردار و بچه ها را برطرف می کند.

علاوه بر این، درک این مکانیسم ممکن است به تشخیص سریعتر مؤثرترین دارو ها برای درمان ویروس منجر شود.

به گفته این دانشمند، SARS-CoV-2 برای بقا - و احتمالاً برای تکثیر - به پورفیرین ها احتیاج دارد، بنابراین به هموگلوبین که اکسیژن را در خون حمل می کند، حمله می کند که منجر به کمبود اکسیژن در بدن می شود. پیامد اکسیژن کمتر تجمع دی اکسید کربن است.

وی گفت: سلول های ریه به محل تجمع سیتوکین تبدیل می شوند، پاسخ ایمنی که منجر به ذات الریه حاد و به ویژه پنومونی COVID-19 است.

مقدار هموگلوبین موجود در خون ممکن است یک عامل مهم برای ارزیابی عفونت SARS-CoV-2 باشد: در آقایان، مقدار هموگلوبین طبیعی از زنان بالاتر است. این شیوع بالاتر پنومونی COVID-19 در مردان نسبت به زنان را توضیح می دهد.

منبع: اسپوتنیک

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: فرادید
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3478

به "شناسایی ساز و کار اصلی کرونا در بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی ساز و کار اصلی کرونا در بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید