ویروس کرونا 33 بار جهش یافته است!

به گزارش اکسپرس بلاگ، دانشمندان در چین بیش از 30 جهش را در کروناویروس جدید کشف نموده اند که به گفته آن ها ممکن است تا حدی شرح دهد که چرا این ویروس در مناطق خاصی از دنیا کشنده تر بوده است.

ویروس کرونا 33 بار جهش یافته است!

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای نیوز، محققان دانشگاه ژجیانگ می گویند شواهد مستقیمی دارند مبنی بر اینکه کروناویروس جدید دچار جهش هایی شده است که قادر به تغییر قابل توجه بیماری زایی آن بوده است.

این مطالعه توسط گروهی از جمله پروفسور لی لانژوان یکی از دانشمندان برجسته چین که گفته می گردد اولین متخصصی است که قرنطینه ووهان را پیشنهاد کرد، اجرا شده است.

نمونه ها از 11 بیمار بستری در بیمارستان های هانگژو واقع در 470 مایلی شرق ووهان و بین 22 ژانویه تا 4 فوریه در مرحله اولیه شیوع بیماری گرفته شد.

محققان با استفاده از توالی فوق عمیق، 33 جهش را در ویروس SARS-CoV-2 شناسایی کردند که 19 مورد از آن ها جدید بود.

روزنامه South China Morning Post گزارش داده است که مرگبارترین جهش در بیماران این مطالعه در اغلب بیماران سراسر اروپا نیز یافت شده است.

این روزنامه می گوید در عین حال، سویه های خفیف تر این ویروس در بخش هایی از ایالات متحده از جمله ایالت واشنگتن دیده شده است.

براساس این مطالعه جدید، یک جهش کشف شده در پنج بیمار درگیر در این مطالعه، قبلاً فقط در یک بیمار در استرالیا دیده شده بود.

محققان می گویند این یافته ها نشان می دهد تنوع واقعی سویه های ویروسی هنوز تا میزان زیادی ارزیابی نشده است.

محققان همچنین هشدار دادند که سازندگان واکسن باید تأثیر این جهش های زیاد را برای جلوگیری از عدم موفقیت های احتمالی در نظر داشته باشند.

در این تحقیق محققان بار ویروسی -یعنی مقدار ویروس- را در سلول های انسانی بعد از یک، دو، چهار و هشت ساعت و همچنین روز بعد و 48 ساعت بعد ارزیابی کردند. دانشمندان دریافتند که تهاجمی ترین سویه ها تا بیش از 270 برابر، بار ویروسی بیشتری نسبت به خفیف ترین سویه ها ایجاد می نمایند.

پروفسور لی و همکارانش گفتند که یافته های آن ها همچنین نشان می دهد که بار ویروسی بالاتر منجر به مرگ و میر سلولی بالاتری می گردد.

10 نفر از 11 بیمار درگیر در این مطالعه که شامل هشت مرد و سه زن بین چهار ماهه تا 71 ساله بودند، دارای علائم متوسط یا شدیدی از کووید-19 بودند و طبق تحقیقاتی که در پایگاه medRxiv منتشر شده است، همه آن ها بهبود یافته اند.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3072

به "ویروس کرونا 33 بار جهش یافته است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا 33 بار جهش یافته است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید