چین آزمایش انسانی یک واکسن دیگر کرونا را تایید می نماید

به گزارش اکسپرس بلاگ، چین آزمایش انسانی یک واکسن بالقوه برای ویروس کرونا را که در سلول های حشره کشت داده شده است، تایید نموده است.

چین آزمایش انسانی یک واکسن دیگر کرونا را تایید می نماید

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش اکسپرس بلاگ به نقل از رویترز چین در مسابقه ای دنیای برای فراوری یک واکسن به صرفه که بتواند پاندمی کووید-19 را مهار کند، شرکت دارد.

مقامات شهر چنگ دو در جنوب غربی چین روز شنبه اول شهریور اعلام کردند برای نخستین بار با استفاده از سلول های حشرات برای رشد دادن پروتئین های ویروس توانسته اند فراوری انبوه آن را سرعت دهند.

این واکسن که بوسیله بیمارستان چین غربی وابسته به دانشگاه چنگ دو ساخته شده است بوسیله سازمان ملی فراورده های پزشکی چین برای ورود به کارآزمایی بالینی تایید شده است.

به گفته مقامات چنگ دو این واکسن در آزمایش رو میمون ها توانسته است از عفونت با ویروس کرونای جدید جلوگیری کند و عوارض جانبی آشکاری نداشته است.

دانشمندان چین هم اکنون با کار روی دست کم هشت واکسن بالقوه دیگر برای واکسن کرونا که در مراحل متفاوت کارآزمایی بالینی هستند، در میان کشورهای دنیا پیشتاز هستند.

طرف های خارجی از جمله شرکت آلمانی بیوان تک و شرکت داروسازی اینوویو در آمریکا نیز با شرکت های محلی در چین برای آزمایش این واکسن های تجربی همکاری دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 7310

به "چین آزمایش انسانی یک واکسن دیگر کرونا را تایید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین آزمایش انسانی یک واکسن دیگر کرونا را تایید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید