کرونا مهار شدنی است

به گزارش اکسپرس بلاگ، سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه ای از ویروس کرونا جدید (کووید-19) منتشر کرد که بعضی از این اطلاعات با برداشت های عمومی در خصوص این ویروس متفاوت است.

کرونا مهار شدنی است

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، تدروس آدانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: بر خلاف آنفولانزا، احتمال انتشار مخفی و بدون علامت ویروس کرونا بسیار اندک است و همین امر میزان شیوع این ویروس را محدود و قابل مهار نموده است.

آدانوم گفت: هرچند کرونا از منظر نشانه ها و روش های انتقال شباهت هایی دارد، اما در عین حال اختلافات مهمی هم میان این دو ویروس وجود دارد. به گفته وی، اولین تفاوت میان این دو این است که کرونا به آن سادگی که آنفولانزا منتقل می گردد، قابل انتقال نیست.

دومین اختلاف این است که در [موارد ابتلا به] آنفلوآنزا، افرادی که مبتلا شده اند اما هنوز بیمار نشده اند، عامل عمده انتقال هستند، اما این اتفاق در ارتباط با کووید 19 نمی افتد. شواهدی که از چین یافت شده، نشان می دهد که تنها یک درصد موارد گزارش شده کووید 19 هیچ نشانه ای نداشته اند و در اغلب آن ها هم نشانه ها ظرف 2 روز ظاهر شده است.

به گفته آدانوم، سومین اختلاف این است که برای آنفلوآنزا درمان ها و واکسن هایی وجود دارد، اما به دلیل تازگی کووید 19، هنوز واکسن یا درمان روشنی برای آن ایجاد نشده است. وی در عین حال گفت که در حال حاضر بیش از 20 واکسن برای کرونا در مرحله تست آزمایشگاهی قرار گرفته است.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، چهارمین تفاوت کرونا با آنفلوآنزا را امکان مهار این ویروس مطرح نمود.

وی گفت: چهارم اینکه ما از مهار آنفلوآنزای فصلی حتی حرف هم نمی زنیم، چون عملا غیرممکن است. اما در ارتباط با کووید 19، این کار امکان پذیر است. ما در موضوع آنفلوآنزای فصلی به دنبال یافتن رد [ابتلا] نمی رویم، اما کشورها باید در خصوص کووید-19 این کار را انجام دهند، چون این کار از [موارد تازه] ابتلا جلوگیری نموده و موجب حفظ جان افراد می گردد.

آدانوم اضافه کرد: با وجود این اختلافات، از آنجا که شباهت هایی میان این دو ویروس وجود دارد، دستکم تحقیقات برای یافتن واکسن و درمان کرونا از صفر شروع نشده و می توان از تحقیقات اجرا شده در خصوص آنفلوآنزا یاری گرفت.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1140

به "کرونا مهار شدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا مهار شدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید