یاری هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست آن کشور است

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تا این لحظه سطح حادثه زمین لرزه ازمیر ترکیه، ملی اعلام شده است جمعیت هلال احمر ایران آمادگی تیم ها و ارسال اقلام امدادی خود را اعلام نموده است.

یاری هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست آن کشور است

به گزارش روابط عمومی هلال احمر، مهدی ولیپور، در مورد تصمیم برای امدادرسانی به زلزله زدگان ازمیر ترکیه اظهار کرد: پس از اعلام وقوع زلزله در ازمیر ترکیه، ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت شرایط اضطراری تشکیل شد.

وی ادامه داد: معاونت امور بین الملل جمعیت هلال احمر با همتای خود در جمعیت هلال احمر ترکیه در تماس هستند؛ تا این لحظه سطح حادثه زمین لرزه ازمیر ترکیه، ملی اعلام شده است؛ به طوری که حداقل احتیاج به اعزام تیم امداد و نجات نیست.

وی گفت: قرار بر این شده که تا صبح برآورد کاملی را داشته باشند و احتیاج یا عدم احتیاج خود را اعلام نمایند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یاری هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست ترکیه است، تاکید نمود: جمعیت هلال احمر ایران آمادگی تیم ها و ارسال اقلام امدادی خود را اعلام نموده است.

آماده باش نیروهای هلال احمر ایران در پنج استان

در پی وقوع زمین لرزه شدید در ازمیر ترکیه، جلسه ستاد بحران جمعیت هلال احمر ایران برای آمادگی امدادرسانی به زلزله زدگان این کشور، برگزار گردید.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در این رابطه گفت: نیروهای جست وجو و نجات، آوار و اسکان اضطراری در پنج استان به حالت آماده باش درآمده اند تا به محض اعلام احتیاج به استمداد بین المللی، به ترکیه اعزام شوند.

محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به آمادگی هلال احمر ایران برای تامین احتیاجها و اعزام نیرو در صورت اعلام کشور ترکیه، گفت: تماس های تلفنی با جمعیت هلال احمر این کشور گرفته شده و در حال حاضر ترکیه اعلام نموده حادثه در سطح ملی است و هنوز به نیروهای امدادی بین المللی احتیاجی نیست.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی تاکید نمود: در استان های تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان نیروهای جست وجو و نجات، آوار و اسکان اضطراری به حالت آماده باش درآمدند تا به محض اعلام احتیاج به استمداد بین المللی به این کشور اعزام شوند.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9094

به "یاری هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست آن کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست آن کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید