انجام فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها متناسب با شرایط ، دانشجویان علوم پزشکی اجاره بهای خوابگاه پرداخت نمی نمایند

به گزارش اکسپرس بلاگ، معاون فرهنگی و دانشجویی بهداشت گفت:فعالیت های حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها متناسب با شرایط اجرایی می گردد.

انجام فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها متناسب با شرایط ، دانشجویان علوم پزشکی اجاره بهای خوابگاه پرداخت نمی نمایند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه سید عابدین حسینی آهنگری مشاور، حسن زائری لطف مدیر کل فرهنگی، رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجوی، بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از کوشش های بی وقفه علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران تقدیر و تشکر کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد با تدابیر اتخاذ شده و همراهی مردم هرچه سریعتر از بحران کرونا عبور کنیم. در حاشیه این ملاقات معاون وزیر بهداشت از دستور وزیر بهداشت جهت پیگیری فرایند ایجاد بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی اطلاع داد.

معاون وزیر بهداشت گفت: ما اعتقاد داریم دکتر زالی در تهران می تواند سدشکن باشد و دانشگاه های علوم پزشکی نیز می توانند از این فرایند الگوگیری نمایند، بسیاری از امور مربوط به مقابله با کرونا در شهر تهران با درایت دکتر زالی در حال اجرا است و این جای شکر دارد که این مقام مسؤول با دقت و نکته سنجی، ریز آمار بخش های مختلف درگیر با بیماری کرونا در تهران و حاشیه این شهر و درصد های دقیق آمار های معین نماینده در مورد این بیماری در کلان شهر تهران را جهت مقابله با کرونا در اختیار دارد، برای ایشان و تیم همراه ارزوی موفقیت در جهت پیش رو را داریم.

وی درباره مهمترین موضوعات حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ماه های اخیر در حوزه کرونا، گفت: در حوزه فرهنگی دانشجویی موضوع مهم زمان بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی است.

لاری اضافه نمود: در این خصوص نظرات بر این اساس است که با توجه به پیش بینی های انجام شده آموزش های مجازی تا نیمه های خرداد ماه جاری ادامه پیدا کند، اما در ادامه اگر شرایط کشور اجازه دهد و بحث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر به زیر یک درصد کاهش پیدا کند، ما می توانیم امیدوار باشیم که ترم تحصیلی در حوزه دروس عملی را بتوانیم در تیر و مرداد ماه جاری در دانشگاه هایی که این شرایط و امکان را دارند برگزار و این ترم را به اتمام برسانیم.

وی با بیان این که تمام این برآورد ها بسته به رفتار مردم و رفتار ویروس دارد و تا زمانی که شرایط از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا مناسب این فرایند گزارش نگردد ما نمی توانیم شاهد بازگشایی دانشگاه ها باشیم، گفت: نگرانی ما در مورد دانشگاه ها از این جهت است که با توجه به نبود واکسن بیماری و سرد شدن هوا در آبان ماه جاری بازهم این بیماری ادامه دار باشد و بر این اساس برنامه دراز مدتی را در این خصوص طراحی می کنیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: البته رفتار ویروس کاملا معین نیست، در انتظاریم ببینیم تا نیمه اردیبهشت ماه چه اتفاقی خواهد افتاد، اما در مجموع تمامی تصمیمات و برنامه های طراحی شده بر اساس پیش بینی هایی که می توان از رفتار مردم و ویروس در آینده داشت، دیده شده است و متناسب با هر شرایطی برنامه لازم در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها اعمال می گردد.

وی به موفقیت کسب شده جهت ارایه وام دستیاری به دانشجویان اشاره و خاطر نشان کرد: برای اولین بار به همت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، وام دانشجویی مختص دانشجویان دستیاری داده خواهد شد و از طرفی مساعدت های در مورد شهریه خوابگاه ها و بازپرداخت وام های دانشجویی در دوران کرونا دیده شده است.

لاری اضافه نمود: بر این اساس هزینه اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی به مدت زمان حضور دانشجویان در خوابگاه ها بستگی دارد و به هیچ عنوان از دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجوی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا با تعطیلی دانشگاه ها و تخلیه خوابگاه های خود روبرو شده اند اجاره بهای خوابگاهی اخذ نمی گردد، البته دانشجویانی که در این زمان در خوابگاه ها حضور داشته و دارند باید اجاره بهای مدت حضور خود در خوابگاه را پرداخت نمایند.

وی با تاکید بر این که اگر بنا باشد دانشگاه ها برای آموزش دروس عملی باز گردد باید با معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران که در دسترس ما هستند جلساتی داشته باشیم تا ارزیابی کامل از خوابگاه ها، نحوه استقرار دانشجویان در هر خوابگاه و میزان ملزومات حفاظتی از دانشجویان را داشته باشیم، گفت: در این میان تعدادی از دانشجویان از این گردونه حذف می شوند، زیرا کار عملی ندارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره اعلام حضور دانشجویان دکتری تخصصی در دانشگاه ها گفت: تعداد این دسته از دانشجویان زیاد نیستند و هر روز هفته نیز در دانشگاه ها حضور ندارند و ما می توانیم رفتار ویروس و نحوه مراقبت از دانشجویان در برابر ویروس کرونا را از زمان حضور این دسته از دانشجویان در دانشگاه ها و خوابگاه ها با جدیت و دقت انجام دهیم و نتیجه مراقبت و کوشش خود را در صورت بازگشایی دانشگاه ها برای همه دانشجویان علوم پزشکی تعمیم داده و بدانیم چگونه طبق دستورالعمل های علمی باید رفتار کنیم.

لاری در مورد ایجاد بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری و دکتری بر اساس تاکید وزیر بهداشت، بیان داشت: من مسؤول پی گیری راه اندازی بیمه سلامت برای دانشجویان دکترای تخصصی و دستیاران شده ام و در کوششیم به زودی بیمه سلامت این دسته از دانشجویان برقرار گردد. وزیر بهداشت نظر قطعی در این خصوص دارد و به بنده دستور داد تا شرایط لازم برای اجرایی شدن این مهم را فراهم کنیم که مطمئنا به زودی شرایط آن را به دانشجویان اعلام خواهیم کرد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3059

به "انجام فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها متناسب با شرایط ، دانشجویان علوم پزشکی اجاره بهای خوابگاه پرداخت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها متناسب با شرایط ، دانشجویان علوم پزشکی اجاره بهای خوابگاه پرداخت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید