ضریب بالای افسردگی و اضطراب در جامعه

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - معاون آموزشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در هفته سلامت روان، با بیان اینکه ضریب افسردگی و اضطراب جامعه بالا است، اظهار کرد: بیماری کرونا باعث شده است که سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افراد جامعه دچار اختلال گردد و همگام با این بیماری، اختلالاتی نظیر افسردگی، اضطراب، خشونت های خانگی و... را برای افراد به وجود آورده است.

ضریب بالای افسردگی و اضطراب در جامعه

به گزارش ایسنا، امین رفیعی پور با اشاره به اینکه سلامت با ابعاد مختلفی شناخته می گردد، اظهار کرد: به طور کلی سازمان بهداشت جهانی سلامت را به جنبه های روانی، اجتماعی، جسمانی تقسیم نموده است همچنین در حاشیه آن سلامت معنوی نیز تعریف شده است و مجموعه این موارد سلامت را در بر می گیرند.

این متخصص روانشناسی سلامت ادامه داد: یکی از مهم ترین ارکان سلامت، سلامت روان است. همچنین نمی توانیم سلامت روان را از سلامت جسم و سلامت اجتماعی جدا بدانیم در نتیجه تمامی ارکان سلامت جسمانی و سلامت اجتماعی را در مجموع سلامت روان تعریف می نمایند، بنابراین شخصی سالم است که از نظر جسمی، روانی و اجتماعی در سلامت کامل و از روحیه خوبی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: شخصی که از سلامت روان خوبی برخوردار است، بهتر می تواند با مسائل برخورد کند و با تاب آوری خود، مدیریت استرس، مدیریت خشم و مهارت های زندگی، می تواند برخورد بهتری با افراد داشته باشد.

به گفته رفیعی پور، زمانی که هر بعدی از ابعاد سلامت دچار اختلال گردد می تواند در روحیه افراد هم تاثیرگذار باشد، در نتیجه هنگامی که سلامت جسمی ما درگیر گردد ابعاد روانی ما نیز درگیر شده و از نظر اجتماعی مسائلی برایمان ایجاد می نماید بنابراین تمامی عوامل اجتماعی مانند شرایط مالی جامعه و همچنین نداشتن سبک زندگی سالم، نداشتن مهارت های زندگی و... می تواند بر روی سلامت روان افراد تاثیرگذار باشد.

این روانشناس معتقد است زمانی که بتوانیم مهارت های زندگی را در مدارس به دانش آموزان آموزش دهیم، می توانیم جامعه ای سالم تر از منظر روانی داشته باشیم.

وی در خاتمه به بیان توصیه هایی در راستای سلامت روان در بحران کرونا پرداخت و گفت: ما باید تاب آوری افراد جامعه را بالا ببریم تا بتوانند با اصول بهتری مسائل را مدیریت نمایند، همچنین باید به مردم در مورد مدیریت خشم، مدیریت استرس و مهارت های اینترنتی آموزش های لازم را بدهیم تا با مسائل بهتر روبرو شوند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8633

به "ضریب بالای افسردگی و اضطراب در جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضریب بالای افسردگی و اضطراب در جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید