وزیر بهداشت انگلیس: دستگاه تنفسی برای بیماران به اندازه کافی وجود ندارد

به گزارش اکسپرس بلاگ، وزیر بهداشت انگلیس گفت که دستگاه تنفس مصنوعی برای افرادی که ممکن است بیماریشان شدید شود به اندازه کافی نیست.

وزیر بهداشت انگلیس: دستگاه تنفسی برای بیماران به اندازه کافی وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مت هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا گفت که در هفته های آینده از تمام افراد بالای هفتاد سال خواسته خواهد شد مدت خیلی طولانی در خانه بمانند تا از کرونای در امان بمانند.

هنکاک گفت: این توصیه هنوز به اجرا در نیامده اما زمانی که اعمال شود برای مدتی بسیار طولانی خواهد بود.

به گزارش بی بی سی، وزیر بهداشت انگلیس گفت زمان اعمال این تصمیم بستگی به آمادگی دولت و شواهد علمی دارد چون می دانیم وقتی از مردم می خواهیم چنین کنند آنها خسته خواهند شد و تاثیر منفی دارد.

وی هشدار داد که زندگی تک تک افراد این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و تک تک افراد باید کارهایی را انجام دهند.

وزیر بهداشت بریتانیا گفت: افراد بدون علامت می توانند به دیدن بستگان یا دوستان مسن خود بروند به شرط اینکه دو متر فاصله را حفظ کنند.

پس از اینکه روز گذشته آمار مرگ در اثر کرونا در بریتانیا به 21 نفر رسید، دولت بریتانیا بیش از پیش زیر فشار قرار گرفته که اقدامات بیشتری برای مهار گسترش بیماری انجام دهد.

وزیر بهداشت بریتانیا گفت: دستگاه تنفس مصنوعی برای افرادی که ممکن است بیماریشان شدید شود به اندازه کافی نیست.

هنکاک افزود: در حال حاضر پنج هزار دستگاه تنفس مصنوعی آماده است اما به تعداد بیشتری نیاز است.

او در مقاله ای که برای هفته نامه ساندی تلگراف نوشت شیوع کرونا را با جنگ جهانی دوم مقایسه کرد که بمباران های وسیع آلمانی ها، کشور را برای یک تلاش عظیم ملی دور هم جمع کرد.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا هم از تولیدکنندگان خواسته مثل شرایط جنگی، با سرعت دستگاه تنفس مصنوعی و تجهیزات پزشکی تولید کنند.

راه کارهای دولت بریتانیا برای مقابله با کرونا با انتقادهای برخی دانشمندان همراه شده است. جاناتان اشورث وزیر بهداشت دولت در سایه هم گفت مردم ابهام نمی خواهند: مردم توصیه های روشن می خواهند. نخست وزیر هر روز باید با مردم صحبت کند و توضیح دهد چرا این تغییرات اتفاق می افتند.

در بریتانیا شمار مبتلایان به 1140 نفر رسیده و از 37746 نفر آزمایش کرونا گرفته شده است. در بریتانیا فعلا آزمایش کرونا فقط برای افراد بستری انجام می شود.

سیستم بهداشت و درمان بریتانیا قرار است جراحی های غیرفوری را متوقف و برنامه بسیار وسیعی برای آموزش کادر پزشکی اجرا کند تا آنها بتوانند موارد شدید کرونا را درمان کنند.

برنامه هایی برای خرید هزار تخت از بیمارستان های خصوصی در پیش است و احتمال تصرف هتل های خالی هم رد نشده است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1792

به "وزیر بهداشت انگلیس: دستگاه تنفسی برای بیماران به اندازه کافی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت انگلیس: دستگاه تنفسی برای بیماران به اندازه کافی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید