چه زمانی تخم شربتی و خاکشیر نه تنها فایده ای ندارند که مضر هم هستند؟

به گزارش اکسپرس بلاگ، ایلنا/ فرزاد بابایی نایب رئیس انجمن تغذیه استان کرمانشاه با اشاره به فواید تخم شربتی و خاک شیر، گفت: این دانه ها به دلیل خاصیتی که در جذب و نگهداری آب دارند می توانند با ورود به دستگاه گوارش به تدریج آب را به بدن رسانده و از کم آبی بدن پیشگیری کنند.

چه زمانی تخم شربتی و خاکشیر نه تنها فایده ای ندارند که مضر هم هستند؟

وی گفت: علاوه بر این مصرف این دو دانه به دلیل جذب آبی که دارند منجر به بهبود حرکات دودی دستگاه گوارش می شود.

بابایی به طرز استفاده اشتباه بسیاری مردم از این دانه ها اشاره کرد و اضافه نمود: خواص این دانه ها زمانی است که بصورت ساده یا همراه با برخی عرقیجات دیگر استفاده شود، اما متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از مردم این دانه را بصورت شربت مصرف می کنند.

وی اضافه نمود: مصرف این دانه ها بصورت شربت که یا با استفاده از حجم زیادی شکر و یا با استفاده از شیرابه های دیگر تهیه می شود، نه تنها هیچ فایده ای برای بدن ندارد، بلکه می تواند افراد را در معرض ابتلا به دیابت قرار داده و دیابت نهان آنها را آشکار کند.

این کارشناس ارشد تغذیه ادامه داد: بهترین طریقه استفاده از تخم شربتی و خاک شیر مصرف این دانه ها به همراه عرقیجاتی مانند گلاب و عرق بیدمشک و یا همراه با نعناع تازه خرد شده و خیار رنده شده است.

بابایی به برخی باور های غلط درخصوص این دانه ها هم اشاره کرد و اضافه نمود: برخی تخم شربتی را منبع غنی کلسیم دانسته و آن را جهت تامین کلسیم بدن مصرف می کنند، این درحالی است که اگر چهارلیتر مایعات حاوی این دانه ها مصرف شود، به اندازه نصف لیوان شیر هم کلسیم برای بدن تامین نمی کند.

وی اضافه نمود: برخی دیگر از افراد همچنین مصرف این دانه ها را عاملی در جهت کاهش وزن، درمان دیابت و از بین بردن انگل های بدن می دانند که هیچ یک از این موارد توسط طب کلاسیک یا پیشرفته به اثبات نرسیده و اظهار نظر طب سنتی در این باره را هم باید از متخصصان این طب جویا شد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همگردی
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4985

به "چه زمانی تخم شربتی و خاکشیر نه تنها فایده ای ندارند که مضر هم هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی تخم شربتی و خاکشیر نه تنها فایده ای ندارند که مضر هم هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید