تعاریف و اصطلاحات

آشنایی با اصطلاحات موسیقی

اصطلاحات موسیقی بسیار زیادی وجود دارد که هرکدام مربوط به بخشی از موسیقی هستند. موسیقی هم مانند دیگر زبان ها الفبا و اصطلاحات مخصوص به خود را دارد. در این مقاله اصطلاحات رایج و پرکاربرد را توضیح می دهیم.

9 اسفند 1399

فرهنگ تکبر چگونه سرایت می نماید و چه پیامد هایی دارد؟

اعتماد به نفس بیش از حد (کاذب) در خصوص مهارت هایمان در رانندگی می تواند به رانندگی های خطرناک و تصادف های جدی منجر گردد. اعتماد به نفس کاذب در پزشکی می تواند به خطا های تشخیصی مرگبار منجر گردد، در قانون می تواند به اتهامات غلط و عدم اجرای عدالت منجر...

8 اسفند 1399

لک: کهکشانی نیستیم و در هزینه ها و جذب بازیکن با مدعیان فاصله داریم، کار غیراخلاقی انجام ندادیم

سرمربی تیم فوتسال کراپ الوند ایرانیان اعتقاد دارد تیمش کهکشانی نیست و از لحاظ جذب بازیکن و نیز هزینه ها، با مدعیان عنوان قهرمانی فاصله دارد.

5 اسفند 1399

جملات ناب، زیبا و مفهومی در خصوص دوست

جملات ناب در خصوص دوست از دوستی های ماندگار و ارزشمند سخن می گویند. رفاقت و دوستی گنجی گرانبها است و جملات زیبا برای دوست خوب، متن زیبا برای بهترین دوست، شعر زیبا در خصوص دوست، جملات زیبا در خصوص دوستی پاک، سخنان بزرگان در خصوص دوست، متن برای...

1 اسفند 1399

درمان شپش سر به یاری روش های خانگی و پزشکی

شپش یک حشره بدون بال است که از خون انسان تغذیه می نماید. این حشره به سرعت روی تار مو فراوری مثل نموده و گاهی باعث خارش شدید می شود. از جمله راهکار های مناسب برای درمان شپش سر استفاده از نرم کننده و شانه، روغن درخت چای، ایفرمکتین و ... است. ...

29 بهمن 1399

خبرنگاران دلیل حمله شدید کرونا به ریه ها چیست؟

تهران - خبرنگاران - محققان انستیتوی تحقیقاتی کارولینسکای سوئد با مطالعه نحوه رشد ماکروفاژها در ریه توانستند سلول هایی را که در تشدید عفونت ریه در اثر حمله ویروس کرونا نقش دارند شناسایی کنند.

22 بهمن 1399

سفر به سیاره گوشه گیر و طردشده؛ پلوتو

پلوتو یک سیاره کوتوله و عظیم ترین جرم در کمربند کویپر است. این سیاره کوتوله زمانی به عنوان نهمین سیاره منظومه شمسی شناخته می شد؛ اما به دلایلی از این مجموعه حذف شد.

27 دی 1399

تعبیر خواب سوسمار - معنی دیدن سوسمار در خواب چیست؟

دیدن سوسمار در خواب نشانه ای از نیرو، خودآگاهی یا انرژی است که در رابطه با عملکردی هدفمند استفاده می شود. با تعبیر خواب سوسمار همراه باشید.

27 آذر 1399

سنگ ماه تولد من چیست؟ (لیست سنگ های ماه تولد)

سنگ ماه تولد هر کس تاثیری جادویی بر وی دارد. در این مطلب با سنگ مخصوص هر ماه و خواص جادویی هر سنگ برای متولدین آن ماه آشنا خواهید شد.

17 آذر 1399

ابزار مشتقه چیست؟

ابزار مشتقه ابزاری است که از بازارهایی مثل کالا، انرژی، ارز، پول و سرمایه مشتق شده اند و در بورس های مربوطه انجام می پذیرند.

16 آذر 1399

عباس عبدی؛ پرسشی از هیات منصفه

عباس عبدی روزنامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: بالاخره پس از 40 سال دادگاه رسیدگی به اتهامات سیاسی برگزار گردید، جالب است که قانون آن در ابتدای سال 95 تصویب شد ولی سال جاری و پس از 4 سال برای اولین بار دو جلسه آن برگزار گردید.

8 آذر 1399

هموار شدن راه رونق صیادی و گردشگری در عسلویه

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، هموار شدن راه رونق صیادی و گردشگری در عسلویه اجرا شده است.

24 آبان 1399

رژیم غذایی مردم آرژانتین

آرژانتین کشوری است بسیار عریض و پهناور، و بعد از برزیل به عنوان دومین

23 آبان 1399

تبدیل نامزد بداخلاق به نامزد خوش اخلاق با روش های ساده!

بیشتر دختران و پسران بارها و بارها قبل از نامزدی رؤیای لحظه های شیرین این دوران را در سر می پرورانند؛ اما بعضی از آن ها وقتی واقعی وارد این دوران می شوند، با چیزهای عجیب و غریبی روبرو می شوند که حتی فکرش را هم نمی کردند. یکی از این موارد قرار دریافت در برابر...

21 آبان 1399

اعلام جزئیات تردد 40 میلیون مسافر در مرزهای ایران

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، جزئیات تردد 40 میلیون مسافر در مرزهای ایران اعلام شدند.

18 آبان 1399

گلچین زیبای شعر در خصوص شب یلدا از شاعران عظیم

بلندترین شب سال و اولین شب زمستان یعنی شب یلدا (شب چله) نزدیک است. اشعاری از شاعران عظیم درباره این شب وجود دارد که خواندن آن ها خالی از لطف نیست؛ چراکه شعر زیباترین بیانی است که به دل همه می نشیند. ما نیز در این مطلب با مجموعه ای از شعر در خصوص شب یلدا از...

30 مهر 1399

مشروط کردن بورس به حمایت دولت مخرب است ، راه حل اصلی تامین اقتصادی فراوری در بازار سرمایه چیست؟

کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: آقای بازار در بازار سرمایه، دولت است، یعنی دولت معین کننده اول و آخر بورس شده و این دخالت مستقیم در بورس نهایتا به ضرر سهامداران و بازار است.

24 مهر 1399

انتقاد روسیه از تحریم های آمریکا

سفیر روسیه در واشنگتن از تحریم هایی که دولت آمریکا اخیرا علیه چندین موسسه تحقیقاتی روسیه اعمال نموده است، انتقاد کرد.

20 مهر 1399

انتخاب بهترین سنگ راه پله

پله ها از جمله قسمت هایی از ساختمان می باشند که مدام در معرض تردد هستند و امکان ساییدگی، آلودگی و خوردگی آنها بسیار بالاست. به همین دلیل انتخاب سنگ مناسب برای پوشش پله ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

29 شهریور 1399

پشت پرده یک سیاست پولی درباره سود حساب بانکی

براساس آخرین خبر مهم بانکی، اعلام شد: بر اساس قانون بودجه 99، تمامی دستگاه های دولتی که از بودجه کل کشور استفاده می کنند، مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی نیستند. به این معنا که: بر اساس بند (ز) تبصره 12 قانون بودجه 99، دستگاه هایی که از بودجه کل کشور استفاده...

2 تیر 1399
تعداد: (21)