هوش مصنوعی

این عکاس از هوش مصنوعی برای ایجاد پرتره های واقعی سگ ها استفاده می نماید

مرجان رادویچ می گوید: در قرن نوزدهم، سگ ها چیزی بیش از حیوانات خانگی خانگی بودند، بلکه نماد های وفاداری، هوش و قدرت بودند.

29 بهمن 1401

روبات های روزنامه نگار امنیت رسانه های محلی را به خطر انداخته اند؟

ریکد نوشت: شاید شما با خواندن این تیتر به سرعت و به طور کلی نتیجه گرفته باشید که آینده رسانه ها در خطر است. اما این موضوع صحت ندارد. نشریات بزرگ و سرشناسی مثل نیویورک تایمز بدون هیچ مسئله ای بین منابع انسانی و روبات های روزنامه نگار تعامل ایجاد نموده اند...

9 دی 1401

پاکسازی به سبک یوتیوب ، حذف 58 میلیون ویدیو مخرب طی 3 ماه

یوتیوب این روزها قوی تر از هر زمان دیگری در راستای حذف ویدیوهای مخرب فعالیت می نماید و این فعالیت در سه ماهه اخیر رکورد زده است.

28 آذر 1401

همایش دستاوردهای جبهه فرهنگی انقلاب در فضای مجازی برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران، منصور امینی رئیس سازمان فضای مجازی سراج در همایش معرفی گوشه ای از دستاوردهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی گفت: گسترش فضای مجازی، یک فرصت بی نظیر برای انقلاب اسلامی برای ترویج معارف اسلامی و انقلابی ما است؛ به شرط...

8 آبان 1400

عکاسی حرفه ای با یاری هوش مصنوعی پیشرفته در گوشی هواوی Y9s

هوآوی در گوشی میان رده جدید خود، هوش مصنوعی را به نحوی برای دوربین به کار گرفته که باعث بهبود استانداردهای خروجی در عکس برداری از سوژه ها و صحنه های مختلف شده است.

8 آبان 1400

روباتی که کولونوسکوپی انجام می دهد

پژوهشگران انگلیسی، نوعی بازوی روباتیک ابداع نموده اند که مبتنی بر هوش مصنوعی است و می تواند کولونوسکوپی را به صورت اتوماتیک انجام دهد.

8 آبان 1400

هوشمندسازی در اولویت برنامه های تحقیق و توسعه همراه اول

علیرغم مدت کوتاهی که از تأسیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول می گذرد، این مرکز توانسته اقدامات قابل توجهی را در زمینه های بومی سازی، پایلوت فناوری های نو و توسعه زیست بوم نوآوری در صنعت ارتباطات کشور انجام دهد.

8 آبان 1400

استارتاپ های آمریکایی در کانون توجه

تهران (پانا) - با شیوع کرونا اهمیت توسعه فناوری و نوآوری در جهان، بیش از پیش مشخص شد و بیشتر کشورهای جهان گام های بزرگی در این زمینه برای غلبه بر مسائل ناشی از کووید19 برداشتند.

8 آبان 1400

چرا فرکانس های 700 و 800 مگاهرتز منابع ملی است?

بحران شیوع کرونا با وجود ایجاد مخاطرات و بحران، باعث به وجود آمدن نظم جدیدی نیز در جوامع مختلف در کشورها و بخصوص کشور ما شده است.

8 آبان 1400

هوش مصنوعی وخیم شدن حال بیماران کرونایی را پیش بینی می نماید

محققان به تازگی یک سیستم هوش مصنوعی توسعه داده اند که می تواند وخامت حال مبتلایان به ویروس کرونا را 5، 10 و 30 روز زودتر پیش بینی کند.

8 آبان 1400

هوش مصنوعی حیات وحش در معرض انقراض را کشف می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، با استفاده از این الگوریتم همچنین می توان سیر حرکت و جابجایی حیوانات مختلف را نیز با استفاده از عکس های ماهواره ای آنالیز و پیش بینی کرد.

8 آبان 1400

استارتاپ هوش مصنوعی به دنبال حذف مذاکره تجاری

روزبه روز استارتاپ های جد یدی شروع به کار می کنند اما تعداد کمی از آن ها به پیروزیت می رسند که به نظر می رسد استارتاپ Pactum که در استونی شکل گرفته، یکی از آن ها خواهد بود. این استارتاپ هوش مصنوعی که تنها چندین ماه از شروع فعالیت آن ها می گذرد، پیروز به توسعه...

17 مهر 1400

انقلاب هوش مصنوعی فیس بوک در تشخیص بیماری ها

یکی از روش های تشخیصی پزشکان در درمان بیماری ها استفاده از تصاویر اسکن MRI است اما سیستم هوش مصنوعی فیس بوک در تازه ترین پژوهش های خود از روشی رونمایی کرده که می تواند 4بار سریع تر از MRI به تشخیص بیماری ها کمک کند.

17 مهر 1400

با فکر کردن، تایپ کنید

محققان دانشگاه براون در مطالعه اخیرشان گفته اند یک واسط مغز و رایانه (BCI) جدید می تواند دست خط ذهنی (عملی که تصور می کنید در حال نوشتن روی یک تکه کاغذ هستید) را در زمان حال به متن روی یک صفحه تبدیل کند.

17 مهر 1400

شناسایی باکتری های مقاوم در برابر دارو به یاری نرم افزار

پژوهشگران آمریکایی، نوعی برنامه نرم افزاری ابداع نموده اند که می تواند باکتری های مقاوم در برابر دارو را شناسایی کند.

17 مهر 1400

بهترین بازی های 2020 کامپیوتر

در این مطلب به معرفی بهترین بازی های 2020 کامپیوتر می پردازیم. 2020 شاید سال خوبی نبود؛ اما این موضوع باعث نشد از جذابیت های بازی های ویدیویی در این سال کاسته گردد. درست است، همه گیری کرونا در بخش های بسیاری، باعث تأخیر یا آسیب رساندن به فرایند ساخت بازی ها...

17 مهر 1400

گردشگری ورزشی، توسعه پایدار را رقم می زند

با توجه به اینکه ورزش شامل سفرهایی برای بازی و رقابت در کشورهای مختلف است، بنابراین ورزش و گردشگری به هم وابسته هستند و مکمل یکدیگرند.

17 مهر 1400

در عصر هوش مصنوعی چه بر سر مشاغل می آید؟

افزایش استفاده از اتوماسیون، هوش مصنوعی و دیگر تکنولوژی ها، نشان می دهد که نقش انسان ها در اقتصاد به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و میلیون ها شغل در این فرآیند ناپدید می شوند. کووید-19 این اثربخشی را در سال 2020 سرعت بخشید و دیجیتالی شدن را توسعه داد...

17 مهر 1400

اشتباه هوش مصنوعی فیس بوک در طبقه بندی سیاه پوستان

فیس بوک پس از آنکه هوش مصنوعی این شرکت تعدادی سیاه پوست را در یک فایل ویدئویی به اسم میمون طبقه بندی کرد، مجبور به عذرخواهی شد.

14 شهریور 1400

گوگل رندرهای رسمی پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو را منتشر کرد

طی ماه های گذشته اطلاعات زیادی از جدیدترین گوشی های پرچم دار گوگل فاش شده اما حالا خود این شرکت اولین رندرهای رسمی از پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو را منتشر کرده و در ضمنً برخی از ویژگی های این دو گوشی را رسما تأیید کرده است. همان طور که احتمالا می دانید، گوگل معمولا...

16 مرداد 1400
تعداد: (27)